Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

BRUGGE (ANP) - De Vlaamse vlogger Acid moet een "duidelijke" straf krijgen voor het beschuldigen met naam en toenaam van een student die volgens hem betrokken was bij een fatale ontgroening, vindt ook het Belgische Openbaar Ministerie. De rechter kan Acid een celstraf opleggen en opdragen een schadevergoeding van 200.000 euro te betalen.

Nathan Vandergunst, zoals de YouTuber heet, stelde vorig jaar in een internetfilmpje de lage straffen aan de kaak voor de verantwoordelijken van een misgelopen ontgroening in 2018. De 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia bezweek vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. De rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van studentenvereniging Reuzegom, veelal uit welgestelde kringen. Klassenjustitie, hekelden demonstranten en klonk het ook luid online.

Acid noemde in zijn vlog de namen van een aantal Reuzegommers, onder wie een oud-preses die niet bij het drama was. De jongeman werd online lastiggevallen en het sterrenrestaurant van zijn ouders in Antwerpen kreeg valse boekingen en recensies te verwerken. Toen het OM de vlogger daarvoor niet vervolgde, stapten ze zelf naar de rechter. De ouders eisen een vergoeding voor de schade aan hun zaak en de Reuzegommer vraagt om een symbolisch smartengeld van 1 euro. Zij kregen tijdens de rechtszitting in Brugge donderdag alsnog steun van het OM.

De vlogger beroept zich op de vrijheid van meningsuiting en zou het zo weer doen, zegt hij tegen omroep VRT. Maar hij vreest de hoge schadevergoeding wel.

Meer uit Buitenland

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

19 minuten geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

53 minuten geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

1 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

1 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

5 uur geleden