Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

BRUGGE (ANP) - De Vlaamse vlogger Acid moet een "duidelijke" straf krijgen voor het beschuldigen met naam en toenaam van een student die volgens hem betrokken was bij een fatale ontgroening, vindt ook het Belgische Openbaar Ministerie. De rechter kan Acid een celstraf opleggen en opdragen een schadevergoeding van 200.000 euro te betalen.

Nathan Vandergunst, zoals de YouTuber heet, stelde vorig jaar in een internetfilmpje de lage straffen aan de kaak voor de verantwoordelijken van een misgelopen ontgroening in 2018. De 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia bezweek vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. De rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van studentenvereniging Reuzegom, veelal uit welgestelde kringen. Klassenjustitie, hekelden demonstranten en klonk het ook luid online.

Acid noemde in zijn vlog de namen van een aantal Reuzegommers, onder wie een oud-preses die niet bij het drama was. De jongeman werd online lastiggevallen en het sterrenrestaurant van zijn ouders in Antwerpen kreeg valse boekingen en recensies te verwerken. Toen het OM de vlogger daarvoor niet vervolgde, stapten ze zelf naar de rechter. De ouders eisen een vergoeding voor de schade aan hun zaak en de Reuzegommer vraagt om een symbolisch smartengeld van 1 euro. Zij kregen tijdens de rechtszitting in Brugge donderdag alsnog steun van het OM.

De vlogger beroept zich op de vrijheid van meningsuiting en zou het zo weer doen, zegt hij tegen omroep VRT. Maar hij vreest de hoge schadevergoeding wel.

Meer uit Buitenland

Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

2 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

5 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

6 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

7 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

8 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

8 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

10 uur geleden