Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid

BRUGGE (ANP) - De Vlaamse vlogger Acid moet een "duidelijke" straf krijgen voor het beschuldigen met naam en toenaam van een student die volgens hem betrokken was bij een fatale ontgroening, vindt ook het Belgische Openbaar Ministerie. De rechter kan Acid een celstraf opleggen en opdragen een schadevergoeding van 200.000 euro te betalen.

Nathan Vandergunst, zoals de YouTuber heet, stelde vorig jaar in een internetfilmpje de lage straffen aan de kaak voor de verantwoordelijken van een misgelopen ontgroening in 2018. De 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia bezweek vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. De rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van studentenvereniging Reuzegom, veelal uit welgestelde kringen. Klassenjustitie, hekelden demonstranten en klonk het ook luid online.

Acid noemde in zijn vlog de namen van een aantal Reuzegommers, onder wie een oud-preses die niet bij het drama was. De jongeman werd online lastiggevallen en het sterrenrestaurant van zijn ouders in Antwerpen kreeg valse boekingen en recensies te verwerken. Toen het OM de vlogger daarvoor niet vervolgde, stapten ze zelf naar de rechter. De ouders eisen een vergoeding voor de schade aan hun zaak en de Reuzegommer vraagt om een symbolisch smartengeld van 1 euro. Zij kregen tijdens de rechtszitting in Brugge donderdag alsnog steun van het OM.

De vlogger beroept zich op de vrijheid van meningsuiting en zou het zo weer doen, zegt hij tegen omroep VRT. Maar hij vreest de hoge schadevergoeding wel.

Meer uit Buitenland

Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

35 minuten geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

58 minuten geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

2 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

3 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

3 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

5 uur geleden
Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

6 uur geleden