Ook Belgische justitie wil 'duidelijke' straf voor vlogger Acid
BRUGGE (ANP) - De Vlaamse vlogger Acid moet een "duidelijke" straf krijgen voor het beschuldigen met naam en toenaam van een student die volgens hem betrokken was bij een fatale ontgroening, vindt ook het Belgische Openbaar Ministerie. De rechter kan Acid een celstraf opleggen en opdragen een schadevergoeding van 200.000 euro te betalen.
Nathan Vandergunst, zoals de YouTuber heet, stelde vorig jaar in een internetfilmpje de lage straffen aan de kaak voor de verantwoordelijken van een misgelopen ontgroening in 2018. De 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia bezweek vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. De rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van studentenvereniging Reuzegom, veelal uit welgestelde kringen. Klassenjustitie, hekelden demonstranten en klonk het ook luid online.
Acid noemde in zijn vlog de namen van een aantal Reuzegommers, onder wie een oud-preses die niet bij het drama was. De jongeman werd online lastiggevallen en het sterrenrestaurant van zijn ouders in Antwerpen kreeg valse boekingen en recensies te verwerken. Toen het OM de vlogger daarvoor niet vervolgde, stapten ze zelf naar de rechter. De ouders eisen een vergoeding voor de schade aan hun zaak en de Reuzegommer vraagt om een symbolisch smartengeld van 1 euro. Zij kregen tijdens de rechtszitting in Brugge donderdag alsnog steun van het OM.
De vlogger beroept zich op de vrijheid van meningsuiting en zou het zo weer doen, zegt hij tegen omroep VRT. Maar hij vreest de hoge schadevergoeding wel.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
33 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
8 uur geleden