Ook Aziatische beurzen zetten recessievrees opzij
HONGKONG (ANP) - De stemming op de beursvloeren in Azië volgde maandag het optimistische sentiment op Wall Street van voor het weekend. Amerikaanse beleggers schudden toen na het verschijnen van nieuwe economische data de recessievrees van zich af die de aandelenmarkten dagenlang in de greep had gehouden.
Net als in New York aan het einde van vorige week gingen gingen de belangrijkste beursgraadmeters in Azië maandag over een breed front omhoog. Zo noteerde de hoofdindex in Hongkong tussentijds 2,3 procent hoger. In Seoul ging het om een plus van 1,8 procent en in Shanghai won de belangrijkste graadmeter 1,4 procent, terwijl de Japanse beurs gesloten bleef vanwege een feestdag.
Speculaties dat Saudi-Arabië mogelijk de olieproductie gaat verhogen na het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden vorige week, zorgen volgens kenners ook voor enige opluchting bij beleggers. Toch zijn de zorgen over de economische vooruitzichten nog niet lang niet verdwenen, aldus analisten. De oorlog in Oekraïne lijkt namelijk nog niet te eindigen en in China zorgen coronalockdowns nog altijd voor ontwrichting van de economie, terwijl centrale banken verspreid over de wereld bezig zijn met het opvoeren van de rente.
In Australië won de All Ordinaries 0,9 procent. Daar verwerkte de markt ook een miljardenovername in de bankenwereld. De Australia & New Zealand Banking Group neemt Suncorp over voor omgerekend meer dan 3 miljard euro. In verband met de deal lag de handel in de eerstgenoemde stil. Suncorp werd tot meer dan 7 procent hoger gezet.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
59 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
1 uur geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.
2 uur geleden