Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Aziatische beurzen zetten recessievrees opzij

Ook Aziatische beurzen zetten recessievrees opzij

HONGKONG (ANP) - De stemming op de beursvloeren in Azië volgde maandag het optimistische sentiment op Wall Street van voor het weekend. Amerikaanse beleggers schudden toen na het verschijnen van nieuwe economische data de recessievrees van zich af die de aandelenmarkten dagenlang in de greep had gehouden.

Net als in New York aan het einde van vorige week gingen gingen de belangrijkste beursgraadmeters in Azië maandag over een breed front omhoog. Zo noteerde de hoofdindex in Hongkong tussentijds 2,3 procent hoger. In Seoul ging het om een plus van 1,8 procent en in Shanghai won de belangrijkste graadmeter 1,4 procent, terwijl de Japanse beurs gesloten bleef vanwege een feestdag.

Speculaties dat Saudi-Arabië mogelijk de olieproductie gaat verhogen na het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden vorige week, zorgen volgens kenners ook voor enige opluchting bij beleggers. Toch zijn de zorgen over de economische vooruitzichten nog niet lang niet verdwenen, aldus analisten. De oorlog in Oekraïne lijkt namelijk nog niet te eindigen en in China zorgen coronalockdowns nog altijd voor ontwrichting van de economie, terwijl centrale banken verspreid over de wereld bezig zijn met het opvoeren van de rente.

In Australië won de All Ordinaries 0,9 procent. Daar verwerkte de markt ook een miljardenovername in de bankenwereld. De Australia & New Zealand Banking Group neemt Suncorp over voor omgerekend meer dan 3 miljard euro. In verband met de deal lag de handel in de eerstgenoemde stil. Suncorp werd tot meer dan 7 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

32 minuten geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

1 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

2 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

2 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

4 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

8 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

9 uur geleden