Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook ABN AMRO verdubbelt kwartaalwinst bijna door hogere rente

Ook ABN AMRO verdubbelt kwartaalwinst bijna door hogere rente

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn kwartaalwinst fors op te voeren dankzij de gestegen rente. Het financiële concern meldde woensdag net als ING vorige week bijna een verdubbeling van de winst ten opzichte van een jaar terug. De hogere rente helpt de resultaten momenteel van alle banken vooruit. Zo hoeven ze nu zelf geen rente meer te betalen over geld dat ze bij de Europese Centrale Bank (ECB) stallen en kunnen ze betere marges maken op bijvoorbeeld spaargeld.

ABN AMRO hield in het tweede kwartaal onder de streep 870 miljoen euro over, waar een jaar geleden nog 475 miljoen euro winst in de boeken ging. Vooral de gestegen rente-inkomsten droegen bij aan de winstsprong. Ook vielen er voorzieningen uit de coronatijd vrij van geld dat de bank eerder apart had gezet omdat leningen mogelijk niet meer terugbetaald zouden worden.

"Dat betekent dat het beter gaat met onze klanten dan we aanvankelijk hadden verwacht", zegt topman Robert Swaak in een toelichting. Maar hij voegt eraan toe dat er tegelijk nog veel onzekerheid is over de economie en de hoge inflatie. Daar is de bank scherp op, zegt de bankier. De instroom van bedrijven bij de zogeheten afdeling bijzonder beheer is volgens Swaak licht toegenomen. Dat is de afdeling waar probleemgevallen worden ondergebracht.

Doorschuiven

ABN AMRO heeft ook last van de krapte op de arbeidsmarkt. Daardoor lukt het soms niet om voor bepaalde zaken snel de juiste nieuwe mensen te vinden. Het gevolg is dat de bank investeringen die eigenlijk voor dit jaar gepland stonden naar volgend jaar doorschuift. Verder denkt ABN AMRO na dit jaar nog meer inspanningen te moeten leveren wat betreft zijn beleid voor tegengaan van witwassen. De daling van de kosten voor dit dossier zou daardoor "meer geleidelijk" zijn. De Nederlandsche Bank (DNB) is van deze ontwikkelingen op de hoogte gesteld. Swaak waarschuwt dat de bank door dit alles in 2024 waarschijnlijk niet aan zijn kostendoelstelling kan voldoen.

Bij zowel ING als ABN AMRO valt op dat ze de spaarrente bij lange na nog niet zover hebben opgevoerd als de rentetarieven van de ECB zijn opgelopen. ABN AMRO verhoogde de spaarrente begin deze maand bijvoorbeeld naar 1,25 procent, maar er zijn kleinere banken waar de spaarrente al veel hoger ligt. Op de vraag waarom ABN AMRO de spaarrente niet meer omhoog gooit, reageert Swaak enigszins ontwijkend. De hoogte van de spaarrente hangt volgens hem af van "keuzes die elke bank voor zichzelf moet maken".

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

1 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

11 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

12 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

14 uur geleden