Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzeker schaatsseizoen begint in Thialf met NK afstanden

Onzeker schaatsseizoen begint in Thialf met NK afstanden

HEERENVEEN (ANP) - Een onzeker schaatsseizoen op de langebaan gaat vrijdag in Thialf achter gesloten deuren van start met de NK afstanden. Om 13.10 uur beginnen de mannen aan hun eerste 500 meter. Daarna staan de 1500 meter voor vrouwen, de tweede 500 meter voor mannen en de 5000 meter voor mannen op het programma. Op zaterdag en zondag wordt er in Heerenveen eveneens volop gestreden om de Nederlandse titels.

Het schaatsseizoen op de langebaan zou oorspronkelijk vrijdag met de Nederlandse wereldbekerkwalificatie in Thialf worden geopend. Door de coronacrisis is echter ook in de schaatswereld alles anders. De internationale schaatsunie ISU heeft voor dit kalenderjaar alle wereldbekers geschrapt en of er in de eerste drie maanden van het jaar nog grote titeltoernooien gaan plaatsvinden, is nog de vraag.

Voor november en december is in Nederland een alternatief programma samengesteld. Na de NK afstanden, die normaal eind december worden gehouden, zijn de NK allround (21 - 22 november) en de NK sprint (28 - 29 november) naar voren gehaald en is de WK-kwalificatie (26 - 28 december) erbij gekomen. Wat er verder in het nieuwe jaar gaat gebeuren, is nog onduidelijk.

Meer uit Sport

Max Verstappen crasht bij kwalificatie Grand Prix Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.

2 uur geleden
De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

9 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

11 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

12 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

12 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

13 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

13 uur geleden