Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel staat te koop

Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel staat te koop

VLISSINGEN - De Rooms-Katholieke kerk aan de Singel en de naastgelegen pastorie staan te koop. Zowel de kerk als de pastorie hebben te kampen met flink wat achterstallig onderhoud. De Heilige Maria Parochie Walcheren is nog op zoek naar de passende ruimte om met ingang van volgend jaar kerkdiensten in Vlissingen te blijven houden.

De kerk aan de Singel is gebouwd in 1911 en uitgebreid in 1938. Een aantal jaren geleden maakte het kerkbestuur al plannen om appartementen te realiseren in de kerk waarbij de kerkzaal in verkleinde vorm behouden zou blijven. Die plannen bleken niet haalbaar, vandaar dat het parochiebestuur en het Bisdom Breda nu hebben besloten om de kerk en pastorie in de verkoop te zetten. Kerk (1.070 vierkante meter) en pastorie (490 vierkante meter) zijn zowel los als samen te koop. Met de gemeente Vlissingen heeft het bisdom de afgelopen jaren overleg gevoerd over welke bestemmingen de panden in de toekomst mogen krijgen.

Bed & breakfast
De gemeente Vlissingen heeft aan het parochiebestuur laten weten mee te willen werken aan een functieverandering van een ‘maatschappelijke bestemming’ naar de bestemming ‘wonen’. Daarbij kan gedacht worden aan twintig appartementen in het kerkgebouw, drie appartementen in de pastorie, zorgwoningen, bewoning met bed & breakfast en een hoogwaardige hotelfunctie. Verder is besloten dat na herontwikkeling in de kerk een devotiekapel gerealiseerd moet zijn. De panden worden verkocht door makelaar Miel Nobelen van MVGM uit Breda en geschiedt door middel van verkoop bij onderhandse inschrijving. Aspirant kopers kunnen tot 17 september een bod indienen middels een inschrijvingsformulier van de makelaar. Op 18 september worden de enveloppen geopend door het parochiebestuur. Bij het gunnen wordt niet alleen gekeken wie het hoogste bod heeft, maar ook welke bestemming er aan de panden gegeven gaat worden.

Parochie
De Heilige Maria Parochie laat weten dat er eind dit jaar afscheid wordt genomen van het kerkgebouw. Het is de bedoeling dat vieringen en andere bijeenkomsten vanaf 2022 op een andere locatie in Vlissingen worden gehouden. Hoewel er nog geen vervangende locatie is gevonden blijft de Mariaparochie in ieder geval in Vlissingen aanwezig.

Meer uit Vlissingen

Fietser gewond bij eenzijdig ongeval op de Rozengracht

VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht  een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk. 

10 uur geleden
Twee medewerkers Jumbo Papegaaienburg onwel door lekkage in koeling

VLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis. 

11 uur geleden
Deelnemersveld HZ Schaaktoernooi bijna rond

VLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet. 

11 uur geleden
Fans van ringrijden kunnen zaterdag genieten in Ritthem

RITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.

1 dag geleden
Onderzoek: ‘Ruim acht op de tien Zeeuwen gaan op zomervakantie’

VLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.

1 dag geleden
Wandel mee met De Vrolijke Tippelaars

VLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen. 

1 dag geleden
Volop concerten in Sint Jacobskerk Vlissingen

VLISSINGEN - Deze zomer vinden diverse concerten plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Elke vrijdagmiddag om 12.00 uur bespelen organisten uit onder meer Zeeland, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag het Flentroporgel. 

2 dagen geleden