'Ontsnappingskoning' De Gendt langer bij wielerploeg Lotto Soudal
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Thomas De Gendt rijdt ook de komende twee jaar voor Lotto Soudal. De 35-jarige De Gendt wordt door zijn ploeg omschreven als 'ontsnappingskoning'. Hij won in alle grote rondes al een rit, in de Tour en Giro zelfs twee.
De Gendt zegevierde in mei in de achtste etappe van de Ronde van Italië. De Belg was in Napels de sterkste uit een kopgroep van vier. "Thomas De Gendt in de aanval in een Lotto Soudal-truitje, dat is voor alle wielervolgers een heel vertrouwd beeld", zegt ploegbaas John Lelangue. Hij rijdt al sinds 2015 voor Lotto Soudal.
"In deze ploeg ben ik de renner mogen worden die ik altijd heb willen zijn: een aanvaller", aldus De Gendt. "Hoewel het voor mij steeds moeilijker wordt, blijft mijn ambitie om wedstrijden te winnen." Hij ontbreekt nu in de Tour de France, maar doet in het najaar waarschijnlijk wel mee aan de Ronde van Spanje.
De Gendt won in 2018 het bergklassement in de Vuelta. In 2012 werd hij derde in het algemeen klassement van de Giro. Op zijn erelijst staan ritzeges in tal van etappekoersen.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
3 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
5 uur geleden