Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontslagen bij Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM onafwendbaar

Ontslagen bij Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM onafwendbaar

PARAMARIBO (ANP) - Bij de Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM wordt een "behoorlijk deel" van de bijna driehonderd banen geschrapt. Volgens de Nederlandse directeur van SLM, Paul de Haan, is het voorbestaan van de maatschappij in gevaar als er niet wordt ingegrepen, zo heeft hij het personeel laten weten.

SLM heeft in de afgelopen jaren een schuld van rond de 83 miljoen euro opgebouwd. De directie van het staatsbedrijf en de regering besloten begin maart door te willen met het bedrijf. Volgens lokale media heeft De Haan in een gesprek met vicepresident Ronnie Brunswijk duidelijk gemaakt dat SLM een jaar lang ruim 1,6 miljoen euro per maand nodig heeft om weer levensvatbaar te worden.

De Haan, die eerder dit jaar bij SLM begon, sprak direct na zijn aantreden niet over het ontslaan van medewerkers. Hij is nu tot de conclusie gekomen dat het bedrijf drastisch moet afslanken. Medewerkers die vrijwillig ontslag willen nemen krijgen tot half mei de tijd dat kenbaar te maken. Afhankelijk van het aantal dienstjaren zullen salaris en ziektekosten een tijdje worden doorbetaald.

Collectieve ontslagvergunning

Ook hun recht om, als er plaatsen beschikbaar zijn, gratis met SLM te vliegen blijft voor de meesten van hen bestaan. Als de animo voor het vrijwillig vertrek te klein is zal de rest via een collectieve ontslagvergunning afvloeien.

Het is op dit moment niet bekend met hoeveel mensen SLM door wil gaan. Het besluit van de regering om met SLM door te gaan is niet lichtvaardig genomen, maar bijvoorbeeld de ontwikkelingen in de opkomende oliesector in Suriname hebben bijgedragen aan het besluit om SLM te ondersteunen.

Meer uit Financieel

Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

1 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

3 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

3 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

6 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

8 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

9 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

10 uur geleden