
Ontslag werknemers Microsoft na protest over Israël
REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft twee werknemers ontslagen die dinsdag op het hoofdkantoor protesteerden tegen de diensten die het bedrijf levert aan Israël. Volgens het Amerikaanse technologieconcern was dat een zeer ernstige overtreding van de bedrijfsregels.
Bij het protest van zeven mensen in het kantoor van president Brad Smith werden spandoeken opgehangen, leuzen geroepen en een deur kortstondig gebarricadeerd. Ook buiten het hoofdkantoor werd geprotesteerd. De politie arresteerde de actievoerders. Onder hen waren ook voormalige werknemers van Microsoft.
De demonstranten zijn lid van de actiegroep No Azure for Apartheid. Die naam verwijst naar de Azure-software van Microsoft. Volgens de actievoerders gebruikt Israël technologie van Microsoft om inlichtingen over Palestijnen te verzamelen in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoever. No Azure for Apartheid eist dat het bedrijf stopt met het leveren van diensten aan Israël.
Veiligheid op kantoor
Smith gaf enkele uren na het protest op het hoofdkwartier in Redmond in de staat Washington een persconferentie. Hij verklaarde dat Microsoft onderzoek laat doen naar het gebruik van zijn technologie door Israël. Smith zei ook dat Microsoft het recht op vrije meningsuiting respecteert, maar dat dit dan wel volgens de regels moet gebeuren en niet door kantoren te bezetten. Volgens hem is veiligheid op kantoor van essentieel belang.
Er zijn al vaker protesten geweest bij Microsoft over de banden met Israël. Zo werd in april een toespraak van een topbestuurder van het bedrijf bij de viering van het vijftigjarige bestaan van Microsoft onderbroken door een werknemer die protesteerde over Israël en de Palestijnen. Ook die werknemer werd ontslagen.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de vernieuwing en versterking van de energievoorziening in Noord-Brabant. Het onderdeel BAM Energie & Water heeft een twaalfjarige overeenkomst getekend met netbeheerder Enexis. Het project heeft een waarde van ongeveer 240 miljoen euro. BAM start eind dit jaar met de uitvoering.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet donderdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De pensioenleeftijd van internationale piloten moet worden verhoogd naar 67 jaar. Op die manier zijn er meer piloten beschikbaar om aan de grote vraag naar vliegreizen te voldoen. Daarvoor pleit de internationale luchtvaartorganisatie IATA. Nu moeten internationale piloten op 65-jarige leeftijd stoppen met hun werk.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse regering is van plan om volgende maand de importheffingen voor China te verhogen als onderdeel van het begrotingsvoorstel voor 2026. De hogere tarieven, die naar verwachting zullen gelden voor auto's, textiel en plastic uit China, zijn bedoeld om binnenlandse fabrikanten te beschermen tegen gesubsidieerde Chinese concurrentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Producenten in de Nederlandse industrie waren in augustus minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Fabrikanten waren positiever over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Daarnaast waren ze minder negatief over de voorraden gereed product en hun orderportefeuille.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - BYD heeft in juli goede zaken gedaan in de Europese Unie. De Chinese autofabrikant verkocht die maand ruim drie keer zoveel nieuwe auto's als vorig jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwste gegevens van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Daarmee wist BYD marktaandeel te winnen ten opzichte van Tesla, waarvan de verkoop wederom kelderde.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.
5 uur geleden