Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam

Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - De ontbonden Thaise oppositiepartij Move Forward heeft bekendgemaakt onder een andere naam door te gaan. De nieuwe Volkspartij, die nu de grootste partij in het parlement is, belooft de progressieve ideologie van Move Forward aan te houden.

Het hof stelde woensdag een verbod in op Move Forward omdat de partij voorstelde de zeer strenge wet op majesteitsschennis te versoepelen. Een versoepeling zou de democratie en de monarchie kunnen ondermijnen, aldus het hof. De Europese Unie, de Verenigde Staten, de Verenigde Naties en mensenrechtengroepen uitten kritiek op deze beslissing.

In het vonnis werd tevens bepaald dat de partijleider en verschillende hooggeplaatste partijleden tien jaar lang niet politiek actief mogen zijn. De 143 overgebleven parlementariërs hebben zich nu bij de Volkspartij aangesloten. De 37-jarige Natthaphong Ruengpanyawut, een voormalig directeur van een cloudsoftwarebedrijf, gaat de groep leiden.

De voorganger van Move Forward, Future Forward, werd in 2020 al verboden. Move Forward werd bij de verkiezingen in 2023 met ruim 36 procent van de stemmen de grootste partij van Thailand, maar kreeg niet de kans een regering te vormen. De partij kreeg vooral steun van jonge kiezers en stedelijke gebieden.

Meer uit Buitenland

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

2 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

3 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

6 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

6 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

8 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

10 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

10 uur geleden