Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam

Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - De ontbonden Thaise oppositiepartij Move Forward heeft bekendgemaakt onder een andere naam door te gaan. De nieuwe Volkspartij, die nu de grootste partij in het parlement is, belooft de progressieve ideologie van Move Forward aan te houden.

Het hof stelde woensdag een verbod in op Move Forward omdat de partij voorstelde de zeer strenge wet op majesteitsschennis te versoepelen. Een versoepeling zou de democratie en de monarchie kunnen ondermijnen, aldus het hof. De Europese Unie, de Verenigde Staten, de Verenigde Naties en mensenrechtengroepen uitten kritiek op deze beslissing.

In het vonnis werd tevens bepaald dat de partijleider en verschillende hooggeplaatste partijleden tien jaar lang niet politiek actief mogen zijn. De 143 overgebleven parlementariërs hebben zich nu bij de Volkspartij aangesloten. De 37-jarige Natthaphong Ruengpanyawut, een voormalig directeur van een cloudsoftwarebedrijf, gaat de groep leiden.

De voorganger van Move Forward, Future Forward, werd in 2020 al verboden. Move Forward werd bij de verkiezingen in 2023 met ruim 36 procent van de stemmen de grootste partij van Thailand, maar kreeg niet de kans een regering te vormen. De partij kreeg vooral steun van jonge kiezers en stedelijke gebieden.

Meer uit Buitenland

Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

2 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

2 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

4 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

5 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

5 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

7 uur geleden
Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

8 uur geleden