Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam
BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - De ontbonden Thaise oppositiepartij Move Forward heeft bekendgemaakt onder een andere naam door te gaan. De nieuwe Volkspartij, die nu de grootste partij in het parlement is, belooft de progressieve ideologie van Move Forward aan te houden.
Het hof stelde woensdag een verbod in op Move Forward omdat de partij voorstelde de zeer strenge wet op majesteitsschennis te versoepelen. Een versoepeling zou de democratie en de monarchie kunnen ondermijnen, aldus het hof. De Europese Unie, de Verenigde Staten, de Verenigde Naties en mensenrechtengroepen uitten kritiek op deze beslissing.
In het vonnis werd tevens bepaald dat de partijleider en verschillende hooggeplaatste partijleden tien jaar lang niet politiek actief mogen zijn. De 143 overgebleven parlementariërs hebben zich nu bij de Volkspartij aangesloten. De 37-jarige Natthaphong Ruengpanyawut, een voormalig directeur van een cloudsoftwarebedrijf, gaat de groep leiden.
De voorganger van Move Forward, Future Forward, werd in 2020 al verboden. Move Forward werd bij de verkiezingen in 2023 met ruim 36 procent van de stemmen de grootste partij van Thailand, maar kreeg niet de kans een regering te vormen. De partij kreeg vooral steun van jonge kiezers en stedelijke gebieden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
7 uur geleden