Ontbonden Thaise oppositiepartij verder onder nieuwe naam
BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - De ontbonden Thaise oppositiepartij Move Forward heeft bekendgemaakt onder een andere naam door te gaan. De nieuwe Volkspartij, die nu de grootste partij in het parlement is, belooft de progressieve ideologie van Move Forward aan te houden.
Het hof stelde woensdag een verbod in op Move Forward omdat de partij voorstelde de zeer strenge wet op majesteitsschennis te versoepelen. Een versoepeling zou de democratie en de monarchie kunnen ondermijnen, aldus het hof. De Europese Unie, de Verenigde Staten, de Verenigde Naties en mensenrechtengroepen uitten kritiek op deze beslissing.
In het vonnis werd tevens bepaald dat de partijleider en verschillende hooggeplaatste partijleden tien jaar lang niet politiek actief mogen zijn. De 143 overgebleven parlementariërs hebben zich nu bij de Volkspartij aangesloten. De 37-jarige Natthaphong Ruengpanyawut, een voormalig directeur van een cloudsoftwarebedrijf, gaat de groep leiden.
De voorganger van Move Forward, Future Forward, werd in 2020 al verboden. Move Forward werd bij de verkiezingen in 2023 met ruim 36 procent van de stemmen de grootste partij van Thailand, maar kreeg niet de kans een regering te vormen. De partij kreeg vooral steun van jonge kiezers en stedelijke gebieden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
9 uur geleden