Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Ons vak moet deugen’

‘Ons vak moet deugen’

GOES – De rubriek ‘Op de werkvloer bij’ speelt zich deze keer af bij architectenbureau Archikon in Goes. Hier staat het beroep van constructeur centraal.

Doorpakken richting de toekomst. Zo zou je de overdracht van hoofd afdeling Constructie bij Archikon zonder moeite kunnen noemen. Begin dit jaar droeg Bas Oele na jaren trouwe dienst het stokje over aan Gabri Harinck, het hoogst haalbare voor een constructeur. Terwijl Oele juist een stapje terug doet. 

Hij wist natuurlijk dat het eraan zat te komen, maar toen de 62-jarige Bas Oele ook daadwerkelijk zijn kamer had leeggehaald en de verplaatsing fysiek was ingezet, werd het werkelijkheid. “Ik heb dit nu bijna dertig jaar gedaan en het is tijd dat iemand anders de kar met een frisse blik gaat trekken.” Dat wil zeker niet zeggen dat zijn kennis verloren gaat, want hij blijft gewoon verbonden aan Archikon. “Niet meer zo intensief. Als parttime adviseur probeer ik mij er toch nog mee te bemoeien en mijn kennis over te dragen.”

Valkuilen

Waar de één stopt, betekent het een kans voor de ander. En die kans pakte de 44-jarige Gabri Harinck maar wat graag met beide handen aan. “Jarenlang was ik al zelfstandig constructeur, dus dan geef je eigenlijk ook al leiding. Toen mij de vraag werd gesteld of ik de uitdaging aan wilde gaan om een stapje extra te doen, hoefde ik daarover niet lang na te denken.”

Hoger dan dit kan Harinck eigenlijk niet als constructeur, maar wat houdt zijn nieuwe functie precies in? “We hebben hier architecten en constructeurs. Mijn afdeling houdt zich bezig met het berekenen van de draagstructuur, inclusief fundering, van een bouwwerk. Hoe houd je een gebouw overeind? En met welk materiaal? Ik ben nu hoofdverantwoordelijke, kijk de stukken na, maak de planning voor de tekenaars en moet de boel draaiende houden.”
Oele weet natuurlijk als geen ander wat er allemaal bij komt kijken en dus houdt hij een oogje in het zeil. “Ik wil hem behoeden voor de valkuilen waar ik wel in ben gevallen en anders trek ik hem er gewoon weer uit.”

Eergevoel

Met de ervaring en kennis van Harinck zit het wel goed. Hij begon als tekenaar en constructeur en is inmiddels al een jaar of twintig actief in het vak. Toch verandert er nu het één en ander voor hem, daar kijkt hij naar uit. “Het contact met mensen, meer verantwoordelijkheid en elkaar stimuleren. Het is een mooi vak, die passie wil ik graag overbrengen.”

Zijn collega Oele herkent dat gevoel. “Het geeft veel voldoening als je een goed advies aflevert, eens te meer omdat ons vak moet deugen. Dat is ook een stukje eergevoel, je moet het echt goed willen doen. Op een slimme manier een constructie bedenken, daar draait het om.” Tegelijkertijd zal het voor de jongste van de twee behoorlijk puzzelen zijn. “Het wordt een uitdaging om alles soepel te laten verlopen. Het evenwicht tussen de planning en het tevreden houden van alle partijen. Zelf ben ik ook graag nog bezig met dingen doorrekenen, daar heb ik straks minder tijd voor. Dat vind ik wel jammer.”

Uitdagend

Voor beide heren, die via lts, mts en hts Bouwkunde in het vak zijn gerold, staat één ding als een paal boven water. “Je moet steeds weer opnieuw het wiel van de optimale constructie uitvinden. Alles wat je doet is maatwerk, dat maakt het iedere keer weer anders en uitdagend!”

PASPOORT:

Naam: Bas Oele, 62 jaar

Woonplaats: Kapelle

Burgerlijke staat: Gehuwd

Opleiding: Bouwkunde
(lts, mts en hts)

Hobby’s: Vakantie vieren, klussen/knutselen en wandelen met de hond

PASPOORT:

Naam: Gabri Harinck, 44 jaar

Woonplaats: Kapelle

Burgerlijke staat: Gehuwd

Opleiding: Bouwkunde
(lts, mts en hts)

Hobby’s: Klussen en erop uitgaan met het gezin.

BIJDRAGE DANIËL WISSEL

Meer uit Reimerswaal

Wmo-uitgaven Kapelle naar hoogste niveau in jaren

KAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

12 uur geleden
Één op de zeven Nederlanders slachtoffer van online criminaliteit

REIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.

14 uur geleden
Van dweilen naar duurzaam oplossen

RIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.

17 uur geleden
Reimerswaal ruimt op in Yerseke tijdens World Cleanup Day

YERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.

19 uur geleden
Start training Powervrouwen najaar 2025

GOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.

1 dag geleden
Hansweert organiseert rommelroute

HANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur. 

2 dagen geleden
Nachtafsluitingen Vlaketunnel en Dampoortaquaduct

ZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.

3 dagen geleden