
Ons landschap nog mooier
MIDDELBURG - Stichting landschapsbeheer Zeeland is gestart met een nieuw project voor het inrichten van het landschap aan de hand van streekeigen landschapselementen. Landschapselementen zijn van grote natuurlijke en maatschappelijke waarde. Ze zorgen voor een aantrekkelijk landschap en dragen bij aan herstel van kenmerkende soorten voor onze streek, het historische cultuurlandschap en het karakter van de streek.
Plantgoed, materialen en werkzaamheden worden volledig vergoed afhankelijk van het type element (met een maximum van € 4000,-).
Voor iedereen met een stuk grond, erf of dijk!
Iedereen met een stuk grond, erf of dijk binnen het deelgebied Reimerswaal (zie kaart, het gebied rondom Kruiningen) kan mee doen. Voorwaarde is wel dat er maatregelen worden getroffen die passen in de omgeving en die de kenmerkende soorten voor het gebied ondersteunen. Voor Reimerswaal zijn dat erfvogels zoals ringmus en boerenzwaluw en marterachtigen. Maatregelen kunnen zijn: herstel van waardevolle dijken, aanleg van gemengde hagen, singels, bosjes, hoogstamfruitbomen, poelen, natuurvriendelijke oevers, holle bollige weilanden. Meedoen is op basis van vrijwilligheid en iedereen in het deelgebied die interesse heeft kan zich melden bij SLZ [email protected]
POP3
Het project “Streekeigen landschapselementen voor een robuuste natuur en een volhoudbare landbouw” is een POP3 project (Plattelandsontwikkelingsprogramma) en wordt gesubsidieerd door de provincie Zeeland en de ELFPO (Europees Landbouwfonds voor plattelandsontwikkeling). Het project loopt twee jaar en wordt eind 2024 afgerond. Samen met particuliere eigenaren, agrariërs, (agrarische) natuurverenigingen, ZLTO, terrein beherende organisaties en overheden wil SLZ landschapselementen realiseren die bijdragen aan een natuurlijk en aantrekkelijk landelijk gebied.
Meer uit Middelburg
Zeeuwen moeten vanaf donderdagavond rekening houden met harde wind. Het KNMI geeft code geel af vanwege storm Benjamin die over het land trekt. De wind kan schade veroorzaken en zorgt mogelijk voor hinder op de weg.
8 uur geledenMIDDELBURG - De familie van de vorig jaar op 96-jarige leeftijd overleden, bekende Middelburgse kunstenaar Antoine Mes heeft dinsdag officieel schilderijen en andere werken van hem overgedragen aan het Zeeuws Museum en Zeeuws Archief. Dat was geen droevig, maar een mooi moment, vertelt petekind Marlous Mes. "Hiermee is zijn laatste wens in vervulling gegaan."
9 uur geledenMIDDELBURG - Roos Herman is per 1 januari 2026 de nieuwe directeur-bestuurder van ZB Bibliotheek van Zeeland. Zij volgt Perry Moree op die wegens ziekte sinds begin dit jaar afwezig is.
11 uur geledenMIDDELBURG - Hoe blijft een vliegtuig in de lucht? Waarom verandert het geluid van een auto als hij je voorbij rijdt? Kun je een raket lanceren met een fietspomp? Ontdek het in de interactieve NEMO Science Tour. Dit jaar trekt het Amsterdamse wetenschapsmuseum het land in met de NEMO Science Tour. In een demonstratie van 20 minuten ziet het publiek spectaculaire experimenten, die verrassen, uitdagen en nieuwsgierig maken. Op zaterdag 8 november is de tour te zien in de bibliotheek in Middelburg.
13 uur geledenMIDDELBURG/ARNEMUIDEN - Provincie Zeeland stelt 1.075.000 euro beschikbaar om leegstaande panden te hergebruiken en zo de kwaliteit van de omgeving te verbeteren. Het gaat om panden in Arnemuiden, Baarland, Hulst, Middelburg, Zierikzee en Zonnemaire.
17 uur geledenKOUDEKERKE - Op vrijdagavond 7 november geeft Harmonie Voorwaarts een sfeervol najaarsconcert in de kerk in Koudekerke. Dit jaar doet de muziekvereniging dit in samenwerking met het Veers Leerlingenorkest, onder leiding van Petra van Antwerpen. De toegang is gratis.
1 dag geledenZOUTELANDE - Waterschap Scheldestromen begint deze week met de werkzaamheden aan het fietspad en de rijbaan van de Klaassesweg en Werendijkseweg tussen Zoutelande en Dishoek. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het verbreden van het fietspad langs de Klaassesweg en de Werendijkseweg van 2,30 naar 3,50 meter.
1 dag geleden