Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrustige zaterdagavond in Nederland door jongeren met vuurwerk

Onrustige zaterdagavond in Nederland door jongeren met vuurwerk

ROERMOND (ANP) - Op verschillende plaatsen in Nederland is de politie zaterdagavond druk geweest met jongeren die zich hadden verzameld en vuurwerk afstaken en daarmee onrust veroorzaakten. Via sociale media waren oproepen gedaan om op diverse plaatsen samen te komen. In sommige gevallen werd er zwaar vuurwerk naar de politie gegooid. Er zijn tientallen aanhoudingen verricht.

Zo zorgden enkele tientallen jongeren voor overlast in de Roermondse wijk De Kemp. Ze gooiden zwaar vuurwerk naar de politie, die in grote getale aanwezig was. De politie probeerde de relschoppers uiteen te jagen en achtervolgde ze door de wijk. Ook de ME werd ingezet. In totaal heeft de politie daar twaalf mensen aangehouden, onder meer voor het niet tonen van een identiteitsbewijs, bedreiging en baldadigheid. Ook in de Limburgse plaats Stein trad de politie op na diverse meldingen van overlast. Er is één aanhouding verricht. Meer aanhoudingen worden echter niet uitgesloten. De burgemeester heeft een noodverordening afgekondigd. Deze blijft tot en met maandag van kracht.

In Den Haag werd er "wegens wanordelijkheden" voor de Schilderswijk en Transvaal een noodbevel gegeven en ook hier werd de ME ingezet. "Personen die weigeren gehoor te geven aan het noodbevel, worden aangehouden", meldde de gemeente. Wegens de rellen in Rotterdam op vrijdag, was de politie in de Hofstad zichtbaar met meer agenten op straat. Kleine groepjes jongeren hingen op straat, aan hen werd gevraagd zich te identificeren en naar de reden voor hun aanwezigheid daar. "We staan extra op scherp", aldus een politiewoordvoerster. Een ondergrondse container werd in brand gezet in de stad. Er zijn zeven aanhoudingen verricht in de stad.

Ook in Urk was het onrustig, ook daar werd met zwaar vuurwerk gegooid richting de politie. De officier van justitie maakte het daarom mogelijk dat preventief fouilleren was toegestaan. Er zijn acht mensen aangehouden voor het in bezit hebben of het afsteken van vuurwerk.

Zaterdag circuleerden er oproepen om naar diverse plaatsen in Nederland te komen om vuurwerk af te steken. Zo zou het ook onrustig zijn geweest in het Utrechtse Bunschoten en ook in Eindhoven werden de berichten op sociale media "scherp in de gaten gehouden, omdat we niet willen dat het uit de hand gaat lopen", aldus een politiewoordvoerster. In het uitgaansgebied werd waar nodig preventief gefouilleerd. Ook in Katwijk aan Zee zou vuurwerk zijn afgestoken.

In Amsterdam en in Rotterdam was zaterdag extra veel politie op straat.

Ook rondom voetbalwedstrijden was het zaterdagavond onrustig. Zo werden er twee wedstrijden in de eredivisie stilgelegd omdat supporters stadions waren binnengedrongen. In de buurt van stadions werd ook vuurwerk afgestoken.

Meer uit Binnenland

NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

2 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

2 uur geleden
Nederland volgend jaar niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".

2 uur geleden
Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

5 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.

6 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

7 uur geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

7 uur geleden