Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust gemeld in beruchte gevangenis Iran na reeks executies

Onrust gemeld in beruchte gevangenis Iran na reeks executies

PARIJS/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Vrouwelijke gevangenen zijn volgens familie van een bekende gedetineerde slaags geraakt met bewakers in de beruchte Evin gevangenis in Teheran. De ongeregeldheden zouden het gevolg zijn van een reeks executies. De bewakers zouden de onrust gewelddadig hebben neergeslagen.

Familie van onder anderen de gevangene en mensenrechtenactiviste Narges Mohammadi (52) melden vanuit Parijs dat gevangenen hard geslagen zijn en er gewonden zijn gevallen. Mohammadi zou een van hen zijn. Mohammadi won in 2023 de Nobelprijs voor de Vrede voor haar rol als actievoerster tegen de doodstraf. Ze zit sinds 2021 vast in Teheran.

Vrouwelijke gevangenen begonnen volgens de meldingen op de binnenplaats te demonstreren tegen de doodstraf. Dat was mogelijk naar aanleiding van de executie van een politieke gevangene, Reza Rasaei. In het gevangeniscomplex in het noorden van Teheran zitten ook veel politieke gevangenen.

Zorg uitgesproken

De hoge commissaris voor mensenrechten van de Verenigde Naties, Volker Türk, heeft net zijn zorg uitgesproken over de vele doodstraffen die in Iran worden voltrokken. Volgens hem zijn er "in de afgelopen dagen" alleen al bijna dertig executies geweest in Iran. De meeste geëxecuteerden zouden zijn veroordeeld om drugscriminaliteit.

Ruim anderhalf jaar geleden was er volgens berichten van staatspersbureau IRNA in de gevangenis een grote brand als gevolg van botsingen tussen gevangenen en cipiers. Bij de brand zouden vier doden en meer dan zestig gewonden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.

8 minuten geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

1 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

1 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

1 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

1 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

2 uur geleden