Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank bunq gaat na Duitsland ook Franse markt betreden

Onlinebank bunq gaat na Duitsland ook Franse markt betreden

AMSTERDAM (ANP) - De onlinebank bunq breidt verder uit naar Frankrijk met Franse IBAN’s en een kantoor in Parijs. Gebruikers in Frankrijk krijgen een Frans bankrekeningnummer, waardoor hun bunq-account beter aansluit op hun leven in Frankrijk. In april 2021 lanceerde de jonge Nederlandse bank al Duitse IBAN’s voor gebruikers in Duitsland.

De in 2014 ingevoerde Single Euro Payments Area (SEPA) zorgt lang niet op alle plekken voor een geïntegreerde Europese betaalmarkt. De onlinebank is daarom aangesloten bij de organisatie acceptmyiban.org, waar gebruikers de zogenoemde IBAN-discriminatie gemakkelijk en veilig kunnen melden bij de juiste autoriteiten. Een voorbeeld van IBAN-discriminatie is dat je in Duitsland niet je gemeentelijke belasting zou kunnen betalen vanaf een Nederlandse bank.

De directeur en oprichter van bunq, Ali Niknam, benadrukt dat het bedrijf goed luistert naar de wensen en behoeften van de gebruikers "om hun leven gemakkelijker te maken". Het bedrijf werd in 2012 opgericht door Niknam, die erin slaagde om de eerste Europese bankvergunning in meer dan 35 jaar te verkrijgen. De onlinebank is momenteel beschikbaar in 30 Europese landen.

De bank introduceert dinsdag ook de nieuwste versie van zijn app voor mobiel bankieren. Het is bijvoorbeeld mogelijk om rekeningen te splitsen, automatisch een overzicht te krijgen van wie wat heeft betaald en om populaire plekken van een stad of land te verkennen.

Meer uit Financieel

Bitcoin zakt verder weg na bereiken nieuw recordniveau

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is maandag verder weggezakt. De grootste cryptomunt ter wereld bereikte vorige week donderdag nog een nieuw recordniveau op iets meer dan 125.500 dollar, omgerekend ongeveer 107.500 euro. Sindsdien heeft de markt "aanhoudende winstnemingen gezien", zegt Caroline Mauron, medeoprichter van cryptoplatform Orbit Markets.

1 uur geleden
Schiphol dreigt geluidsgrenzen te overschrijden, constateert ILT

DEN HAAG (ANP) - Schiphol dreigt op twee meetplekken de geluidsgrenzen te overschrijden. Dat meldt de luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een maandag verschenen halfjaarrapport. Halverwege het jaar is al meer dan de helft van de beschikbare geluidsruimte verbruikt.

1 uur geleden
Beurzen wachten op verdere ontwikkelingen rond Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien. Beleggers wachten op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne. Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin leverde vrijdag geen akkoord op over een staakt-het-vuren. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt maandagavond in het Witte Huis met Trump. Ook een aantal Europese leiders en NAVO-baas Mark Rutte vergezellen Zelensky bij die ontmoeting.

2 uur geleden
Ondernemers Midden-Nederland bezorgd over toekomst om stikstof

APELDOORN (ANP) - Bijna een vijfde van de ondernemers in Midden-Nederland vreest voor het voortbestaan van hun bedrijf door de stikstofcrisis. Dat komt naar voren uit een peiling onder 655 ondernemers uit die regio door VNO-NCW Midden. Volgens de ondernemersorganisatie gaat het daarbij vooral om ondernemers in de landbouw en industrie.

2 uur geleden
Nieuwe Nederlandse bank wil volledig islamitisch bankieren

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe islamitische bank in Nederland neemt vanaf maandag klanten aan. Volgens oprichter Mohamed Karrouch is INSIFR de eerste Nederlandse bank die volledig volgens islamitische principes werkt, zoals een verbod op het rekenen van rente.

2 uur geleden
Brusselse organisatie klaagt over beelden van kindermisbruik op X

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Brusselse ngo Alliance4Europe heeft X beschuldigd van het verspreiden van miljoenen beelden van kindermisbruik via het socialemediaplatform. Volgens Belgische media is het dossier inmiddels overgedragen aan de Europese Commissie, de politie en het parket van Brussel. Child Focus, een stichting die onder andere opkomt voor seksueel uitgebuite kinderen, is ook op de hoogte gesteld.

2 uur geleden
Amdax wil beursnotering voor bitcoin-treasurybedrijf op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cryptobedrijf Amdax heeft het bitcoin-treasurybedrijf AMBTS opgericht om het naar de Amsterdamse beurs te brengen. Volgens medeoprichter en topman Lucas Wensing van Amdax biedt AMBTS institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, verzekeraars en hedgefondsen, nieuwe financiële instrumenten om te investeren in bitcoin.

3 uur geleden