Onlinebank bunq gaat na Duitsland ook Franse markt betreden
AMSTERDAM (ANP) - De onlinebank bunq breidt verder uit naar Frankrijk met Franse IBAN’s en een kantoor in Parijs. Gebruikers in Frankrijk krijgen een Frans bankrekeningnummer, waardoor hun bunq-account beter aansluit op hun leven in Frankrijk. In april 2021 lanceerde de jonge Nederlandse bank al Duitse IBAN’s voor gebruikers in Duitsland.
De in 2014 ingevoerde Single Euro Payments Area (SEPA) zorgt lang niet op alle plekken voor een geïntegreerde Europese betaalmarkt. De onlinebank is daarom aangesloten bij de organisatie acceptmyiban.org, waar gebruikers de zogenoemde IBAN-discriminatie gemakkelijk en veilig kunnen melden bij de juiste autoriteiten. Een voorbeeld van IBAN-discriminatie is dat je in Duitsland niet je gemeentelijke belasting zou kunnen betalen vanaf een Nederlandse bank.
De directeur en oprichter van bunq, Ali Niknam, benadrukt dat het bedrijf goed luistert naar de wensen en behoeften van de gebruikers "om hun leven gemakkelijker te maken". Het bedrijf werd in 2012 opgericht door Niknam, die erin slaagde om de eerste Europese bankvergunning in meer dan 35 jaar te verkrijgen. De onlinebank is momenteel beschikbaar in 30 Europese landen.
De bank introduceert dinsdag ook de nieuwste versie van zijn app voor mobiel bankieren. Het is bijvoorbeeld mogelijk om rekeningen te splitsen, automatisch een overzicht te krijgen van wie wat heeft betaald en om populaire plekken van een stad of land te verkennen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt volgend jaar een speciale belasting voor te stellen voor sterk bewerkte voedingsmiddelen met een hoog gehalte aan vet, suiker en zout. Dat staat in een conceptdocument dat het Duitse persbureau dpa heeft ingezien. In het document, dat half december moet worden gepresenteerd, oppert Brussel dat zo'n stap gezond eten kan stimuleren.
14 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft ruim een maand na het bereiken van een nieuw recordniveau de koerswinst voor dit jaar weer ingeleverd. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld bereikte begin oktober nog een nieuw recordniveau van ruim 126.000 dollar, omgerekend ongeveer 109.000 euro. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder het niveau van 94.000 dollar van eind vorig jaar en is de jaarwinst van ongeveer 30 procent volledig verdampt.
43 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japanse winkelbedrijven zijn maandag onderuitgegaan op de beurs in Tokio. Beleggers zijn geschrokken van de opgelopen spanningen tussen China en Japan. Ze vrezen ook een terugloop van de inkomsten uit toerisme, nu China eigen burgers heeft afgeraden voorlopig naar Japan af te reizen.
50 minuten geledenSUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
19 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
21 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
22 uur geleden