Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online activiteiten tijdens Koningsdag 2021

Online activiteiten tijdens Koningsdag 2021

THOLEN - Nog een kleine drie weken en het is Koningsdag. Helaas zijn er geen mogelijkheden om evenementen te organiseren. Tholen STAD heeft daarom besloten om enkele activiteiten online te organiseren. Daar willen wij jullie van op de hoogte brengen, zodat er wat aandacht kan zijn voor onze activiteiten.

Alle leerlingen van de Thoolse basisscholen krijgen via school een folder mee, met daarop de activiteiten gemeld die op Koningsdag plaats vinden. Hierop staan ook wat suggesties die je alleen of samen met je vriendjes en/of ouders kunt doen.

Oranjejacht

Met trots wil de stichting melden dat er een heuse Oranje/Berenjacht wordt gehouden in Tholen. Vorig jaar, net na de eerste Coronaperikelen, was er een berenjacht in Nederland. Iedereen die dit wilde kon een beer voor het raam plaatsen en kinderen konden deze opsporen en ”verzamelen”. Dit bleek een schot in de roos, vele kinderen vonden dit geweldig. Nu hebben wij van de STAD het initiatief genomen om een Oranjejacht te houden.

Mensen in Tholen worden opgeroepen om in de periode van 26 april t/m 7 mei een oranje artikel voor het raam te plaatsen. Dat mag een beer zijn of iets anders, een oranje creatieve uiting vinden wij natuurlijk helemaal geweldig!

Inmiddels zijn de eerste reacties al binnen en lijkt het een leuke activiteit te gaan worden voor de Koningsdag maar ook voor de dagen van de Meivakantie!

Aanmelden met alleen de straatnaam kan op [email protected]. Wij kunnen dan via Facebook een lijst met straten melden, waar zeker iets te vinden is van de Oranjejacht.

Fietsen versieren en reveille

Daarnaast worden de kinderen uitgenodigd om hun fiets te versieren en daar een foto van sturen naar [email protected] of te plaatsen op onze Facebookpagina.

Uiteraard is er ’s ochtends weer de Reveille verzorgd door de muzikanten van Concordia. In tegenstelling tot andere jaren wordt deze niet geblazen vanaf de molen in het Bosje, maar vanaf het nieuwe gebouw de Kruittoren. De eigenaren van het Torentje waren meteen enthousiast voor dit idee en stelde de toren voor deze activiteit ter beschikking.

Letterpuzzeltocht voor het hele gezin

Tot slot is er nog een activiteit op Koningsdag voor het hele gezin.

Er wordt een letterpuzzeltocht uitgezet in de binnenstad en rond het Terreplein. In de etalages/ramen worden grote letters geplakt. En als je de letters verzameld hebt kun je hiermee een zin vormen. Deze Koningsdagzin kun je inzenden naar ons emailadres [email protected]. Uit de inzendingen worden de prijswinnaars getrokken.

Voor de meest creatieve inzending is ook nog een orginaliteitsprijs! Dus maak een mooie tekening, filmpje, foto, knutselwerk oid. En zend het naar Stichting STAD.

Wij hopen dat we op deze manier toch nog wat leuke activiteiten voor de Thoolse kids hebben georganiseerd.

Meer uit Tholen

Sijbers sluit twee ruimtes in bedrijfsloods Klaverveld na vondst amfetaminelab

OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.

45 minuten geleden
Provincie verleent subsidie aan De Meestoof voor ‘langverwachte’ buitenlift

SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.

1 uur geleden
WHS viert 95-jarig bestaan met internationale talenten, wedstrijden en feestavond

SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.

6 uur geleden
Gespreksochtend over Etty Hillesum bij Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen

THOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.

22 uur geleden
Lintje voor omroepbaas Laban Hage (70): ‘Een waardering voor iedereen om me heen’

STAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden
Zwaaien naar de chauffeurs en bijrijders van de Truckersrit Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.

2 dagen geleden
Zonnige eerste Roosevelt Fair: ‘Het dorp was hier echt aan toe’ [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.

2 dagen geleden