Ongeveer 20 Wuhan-evacués mogelijk besmet met coronavirus
MARSEILLE (ANP/AFP/DPA) - Ongeveer twintig van de 250 mensen die zondag vanuit China zijn aangekomen op de luchthaven van Istres in het zuiden van Frankrijk zijn mogelijk besmet geraakt met het nieuwe coronavirus. Zij vertoonden verschijnselen die daarop kunnen duiden en werden daarom op de landingsbaan afgescheiden van de rest. Dat heeft de Franse minister van Volksgezondheid Agnès Buzyn gezegd. Aan boord waren dertig nationaliteiten.
Tests moeten uitwijzen of het inderdaad om de gevreesde infectieziekte gaat. In Frankrijk zijn tot dusver zes bevestigde gevallen geregistreerd. Vrijdag arriveerde ook al een toestel met repatrianten uit Wuhan. Twee van hen werden doorgestuurd naar Marseille voor verder onderzoek maar bleken uiteindelijk negatief. Alle betrokkenen moeten nog wel veertien dagen in quarantaine blijven.
In het toestel dat zondag aankwam zaten volgens de autoriteiten 65 Fransen. Zijn gaan, voor zover gezond bevonden, in gezelschap van de gestrande buitenlanders naar een vakantiepark aan de Middellandse Zee om de incubatietijd van de ziekte af te wachten. Veel Europeanen mochten doorvliegen, onder wie de Nederlandse en Belgische passagiers.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
8 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
12 uur geleden