Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeval met aanhanger Landmacht met tank op A12 richting Utrecht

Ongeval met aanhanger Landmacht met tank op A12 richting Utrecht

REEUWIJK (ANP) - Een trekker met oplegger van de Landmacht is maandag door een klapband tegen een geluidswal op de A12 bij Reeuwijk richting Utrecht gereden. Op de dieplader stond een Leopard 2A4 uit een museum, zo meldt Defensie. De dieplader raakte door de klapband van de weg, schoof door de vangrail en eindigde tegen de geluidswal, aldus Defensie. De bestuurder is gewond geraakt. De militair is ter plekke aan een hoofdwond behandeld.

Op een foto die Rijkswaterstaat twittert is te zien dat de aanhanger tegen een geluidsscherm tot stilstand is gekomen. De Leopard was voor onderhoud onderweg van Wassenaar naar Amersfoort en het transport werd begeleid door drie marechaussees op motoren, aldus Defensie, dat zelf zorgdraagt voor de berging. De Koninklijke Marechaussee onderzoekt het eenzijdige ongeval.

Voor het verkeer op de A12 is nu bij Reeuwijk één rijstrook open richting Utrecht, zo meldt Rijkswaterstaat. Weggebruikers moeten rekening houden met ruim een uur vertraging. Aangeraden wordt vanaf het knooppunt Prins Clausplein om te rijden over de A4 en N11.

Volgens de politie kan het bergen nog enkele uren duren.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

15 minuten geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

26 minuten geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

33 minuten geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

1 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

1 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

2 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

4 uur geleden