Ongeval met aanhanger Landmacht met tank op A12 richting Utrecht
REEUWIJK (ANP) - Een trekker met oplegger van de Landmacht is maandag door een klapband tegen een geluidswal op de A12 bij Reeuwijk richting Utrecht gereden. Op de dieplader stond een Leopard 2A4 uit een museum, zo meldt Defensie. De dieplader raakte door de klapband van de weg, schoof door de vangrail en eindigde tegen de geluidswal, aldus Defensie. De bestuurder is gewond geraakt. De militair is ter plekke aan een hoofdwond behandeld.
Op een foto die Rijkswaterstaat twittert is te zien dat de aanhanger tegen een geluidsscherm tot stilstand is gekomen. De Leopard was voor onderhoud onderweg van Wassenaar naar Amersfoort en het transport werd begeleid door drie marechaussees op motoren, aldus Defensie, dat zelf zorgdraagt voor de berging. De Koninklijke Marechaussee onderzoekt het eenzijdige ongeval.
Voor het verkeer op de A12 is nu bij Reeuwijk één rijstrook open richting Utrecht, zo meldt Rijkswaterstaat. Weggebruikers moeten rekening houden met ruim een uur vertraging. Aangeraden wordt vanaf het knooppunt Prins Clausplein om te rijden over de A4 en N11.
Volgens de politie kan het bergen nog enkele uren duren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geleden