Ongeval met aanhanger Landmacht met tank op A12 richting Utrecht
REEUWIJK (ANP) - Een trekker met oplegger van de Landmacht is maandag door een klapband tegen een geluidswal op de A12 bij Reeuwijk richting Utrecht gereden. Op de dieplader stond een Leopard 2A4 uit een museum, zo meldt Defensie. De dieplader raakte door de klapband van de weg, schoof door de vangrail en eindigde tegen de geluidswal, aldus Defensie. De bestuurder is gewond geraakt. De militair is ter plekke aan een hoofdwond behandeld.
Op een foto die Rijkswaterstaat twittert is te zien dat de aanhanger tegen een geluidsscherm tot stilstand is gekomen. De Leopard was voor onderhoud onderweg van Wassenaar naar Amersfoort en het transport werd begeleid door drie marechaussees op motoren, aldus Defensie, dat zelf zorgdraagt voor de berging. De Koninklijke Marechaussee onderzoekt het eenzijdige ongeval.
Voor het verkeer op de A12 is nu bij Reeuwijk één rijstrook open richting Utrecht, zo meldt Rijkswaterstaat. Weggebruikers moeten rekening houden met ruim een uur vertraging. Aangeraden wordt vanaf het knooppunt Prins Clausplein om te rijden over de A4 en N11.
Volgens de politie kan het bergen nog enkele uren duren.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
8 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
13 uur geleden