Ongeslagen AZ wint ook uitduel met FC Utrecht en is weer koploper
UTRECHT (ANP) - AZ heeft ook het uitduel met FC Utrecht gewonnen: 1-2. Daardoor is de club uit Alkmaar weer terug aan kop in de Eredivisie, nadat Ajax zaterdag met winst op FC Volendam voor even bovenaan was komen te staan. AZ speelde in de eerste negen competitiewedstrijden twee keer gelijk en won de rest. Ook in de Conference League gaat het goed met 9 punten uit drie duels.
AZ begon in Utrecht met dezelfde elf spelers als in het Europese duel van donderdag met Apollon Limassol (3-2). De ploeg van trainer Pascal Jansen leek al in de 12e minuut een tegenvaller te moeten incasseren, maar een door scheidsrechter Serdar Gözübüyük aan de thuisploeg toegekende strafschop ging niet door. Na het bekijken van de beelden oordeelde Gözübüyük dat de glijdende AZ-verdediger Milos Kerkez geen strafbaar hands had gemaakt.
In de 31e minuut schoot Myron van Brederode de Alkmaarders vanaf zo'n 20 meter op voorsprong met zijn tweede competitietreffer. Het 19-jarige talent maakte ruimte voor het schot, dat Utrecht-doelman Vasilis Barkas te machtig was.
Na het inbrengen van Moussa Sylla werd Utrecht na ongeveer een uur spelen gevaarlijker, maar de scherpte voor het doel ontbrak. De invaller schoot zelf een kans voor een leeg doel over.
Toen had AZ de voorsprong al verdubbeld via Yukinari Sugawara. De Japanner kwam naar binnen en schoot met links fraai in de kruising. Ondanks een treffer van Sylla in blessuretijd kwam voor Utrecht een einde aan een reeks van vier duels zonder nederlaag.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
41 minuten geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
7 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden