Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ
HEERENVEEN (ANP) - Een ongekende opleving in de slotfase heeft sc Heerenveen in de eerste wedstrijd van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ een overwinning opgeleverd. De Friese formatie van trainer Ole Tobiasen won met 3-2, door doelpunten van Amin Sarr en Tibor Halilovic in de 90e en 95e minuut. De tweede wedstrijd is zondag in Alkmaar.
Het duel had ongeveer een uur nodig om op gang te komen. Toen was het ook goed raak. In de 58e minuut opende Sydney van Hooijdonk de score voor de Friezen. Hij schoot raak na een voorzet van Thom Haye, nadat doelman Peter Vindahl Jensen de bal nog licht van richting veranderde. Voor Van Hooijdonk was het de vierde opeenvolgende thuiswedstrijd waarin hij scoorde.
100 seconden later was het alweer gelijk. Hakon Evjen schoot van afstand de 1-1 binnen, nadat Fredrik Midtsjø de bal breed had gelegd. Ruim 5 minuten later leidden de Alkmaarders. Nu profiteerde Vangelis Pavlidis van slecht wegwerken van de defensie van Heerenveen, nadat Dani de Wit de bal voor had gegeven.
Uitschieters
Het leek voldoende voor AZ, tot de uitschieters van Sarr en Halilovic op de valreep. Beiden scoorden met fraaie schoten van afstand.
Owen Wijndal ontbrak vanwege een blessure in de selectie van AZ. De Hongaar Milos Kerkez verving de aanvoerder en maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.
De tweede halve finale gaat later donderdag tussen FC Utrecht en Vitesse.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
4 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
4 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
9 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
16 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden