Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

HEERENVEEN (ANP) - Een ongekende opleving in de slotfase heeft sc Heerenveen in de eerste wedstrijd van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ een overwinning opgeleverd. De Friese formatie van trainer Ole Tobiasen won met 3-2, door doelpunten van Amin Sarr en Tibor Halilovic in de 90e en 95e minuut. De tweede wedstrijd is zondag in Alkmaar.

Het duel had ongeveer een uur nodig om op gang te komen. Toen was het ook goed raak. In de 58e minuut opende Sydney van Hooijdonk de score voor de Friezen. Hij schoot raak na een voorzet van Thom Haye, nadat doelman Peter Vindahl Jensen de bal nog licht van richting veranderde. Voor Van Hooijdonk was het de vierde opeenvolgende thuiswedstrijd waarin hij scoorde.

100 seconden later was het alweer gelijk. Hakon Evjen schoot van afstand de 1-1 binnen, nadat Fredrik Midtsjø de bal breed had gelegd. Ruim 5 minuten later leidden de Alkmaarders. Nu profiteerde Vangelis Pavlidis van slecht wegwerken van de defensie van Heerenveen, nadat Dani de Wit de bal voor had gegeven.

Uitschieters

Het leek voldoende voor AZ, tot de uitschieters van Sarr en Halilovic op de valreep. Beiden scoorden met fraaie schoten van afstand.

Owen Wijndal ontbrak vanwege een blessure in de selectie van AZ. De Hongaar Milos Kerkez verving de aanvoerder en maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.

De tweede halve finale gaat later donderdag tussen FC Utrecht en Vitesse.

Meer uit Voetbal

ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

52 minuten geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

1 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

1 uur geleden
Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

2 uur geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

14 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

17 uur geleden