Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

HEERENVEEN (ANP) - Een ongekende opleving in de slotfase heeft sc Heerenveen in de eerste wedstrijd van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ een overwinning opgeleverd. De Friese formatie van trainer Ole Tobiasen won met 3-2, door doelpunten van Amin Sarr en Tibor Halilovic in de 90e en 95e minuut. De tweede wedstrijd is zondag in Alkmaar.

Het duel had ongeveer een uur nodig om op gang te komen. Toen was het ook goed raak. In de 58e minuut opende Sydney van Hooijdonk de score voor de Friezen. Hij schoot raak na een voorzet van Thom Haye, nadat doelman Peter Vindahl Jensen de bal nog licht van richting veranderde. Voor Van Hooijdonk was het de vierde opeenvolgende thuiswedstrijd waarin hij scoorde.

100 seconden later was het alweer gelijk. Hakon Evjen schoot van afstand de 1-1 binnen, nadat Fredrik Midtsjø de bal breed had gelegd. Ruim 5 minuten later leidden de Alkmaarders. Nu profiteerde Vangelis Pavlidis van slecht wegwerken van de defensie van Heerenveen, nadat Dani de Wit de bal voor had gegeven.

Uitschieters

Het leek voldoende voor AZ, tot de uitschieters van Sarr en Halilovic op de valreep. Beiden scoorden met fraaie schoten van afstand.

Owen Wijndal ontbrak vanwege een blessure in de selectie van AZ. De Hongaar Milos Kerkez verving de aanvoerder en maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.

De tweede halve finale gaat later donderdag tussen FC Utrecht en Vitesse.

Meer uit Voetbal

Feyenoord - Panathinaikos vervroegd door verwachte storm

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League begint donderdag niet om 18.45 uur maar om 16.30 uur. Volgens de club uit Rotterdam gebeurt dat op last van de autoriteiten, vanwege het extreme weer dat wordt verwacht.

1 uur geleden
Chelsea scoort vijf keer tegen Ajax in Champions League

LONDEN (ANP) - Ajax heeft opnieuw een zware nederlaag in de Champions League geleden. Chelsea versloeg de ploeg van trainer John Heitinga met 5-1 in de stromende regen op Stamford Bridge.

3 uur geleden
Onderzoek naar niet-speelgerechtigde speler Lyon tegen FC Utrecht

LYON (ANP) - In het duel uit de Europa League tussen FC Utrecht en Olympique Lyon heeft bij de Fransen een niet-speelgerechtigde speler meegedaan. Dat meldt de Franse krant Le Dauphiné. Het gaat om de Algerijnse aanvallende middenvelder Rachid Ghezzal. De krant heeft van de Europese voetbalbond UEFA de bevestiging gekregen dat Ghezzal daarom ontbrak in het volgende Europese duel van Lyon tegen FC Salzburg.

3 uur geleden
Ajax met doelman Pasveer onder de lat tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Remko Pasveer keert terug onder de lat bij Ajax. De 41-jarige keeper begint om 21.00 uur aan het uitduel met Chelsea. Hij krijgt de voorkeur boven Vítezslav Jaros, die tot zaterdag de eerste doelman van Ajax was.

6 uur geleden
Voetballer Salah-Eddine mag van FIFA voor Marokko uitkomen

ZÜRICH (ANP) - PSV'er Anass Salah-Eddine mag uitkomen voor het Marokkaanse elftal. De door Roma aan PSV verhuurde linksback, die afgelopen zomer nog met Jong Oranje op het EK speelde, heeft toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA om voor Marokko uit te komen.

14 uur geleden
UEFA overweegt andere opzet in kwalificaties WK en EK

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.

14 uur geleden
Til geniet van tweede helft tegen Napoli: toen waren we écht goed

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.

19 uur geleden