Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

Ongekend slot levert Heerenveen winst op tegen AZ

HEERENVEEN (ANP) - Een ongekende opleving in de slotfase heeft sc Heerenveen in de eerste wedstrijd van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ een overwinning opgeleverd. De Friese formatie van trainer Ole Tobiasen won met 3-2, door doelpunten van Amin Sarr en Tibor Halilovic in de 90e en 95e minuut. De tweede wedstrijd is zondag in Alkmaar.

Het duel had ongeveer een uur nodig om op gang te komen. Toen was het ook goed raak. In de 58e minuut opende Sydney van Hooijdonk de score voor de Friezen. Hij schoot raak na een voorzet van Thom Haye, nadat doelman Peter Vindahl Jensen de bal nog licht van richting veranderde. Voor Van Hooijdonk was het de vierde opeenvolgende thuiswedstrijd waarin hij scoorde.

100 seconden later was het alweer gelijk. Hakon Evjen schoot van afstand de 1-1 binnen, nadat Fredrik Midtsjø de bal breed had gelegd. Ruim 5 minuten later leidden de Alkmaarders. Nu profiteerde Vangelis Pavlidis van slecht wegwerken van de defensie van Heerenveen, nadat Dani de Wit de bal voor had gegeven.

Uitschieters

Het leek voldoende voor AZ, tot de uitschieters van Sarr en Halilovic op de valreep. Beiden scoorden met fraaie schoten van afstand.

Owen Wijndal ontbrak vanwege een blessure in de selectie van AZ. De Hongaar Milos Kerkez verving de aanvoerder en maakte daarmee zijn debuut als basisspeler.

De tweede halve finale gaat later donderdag tussen FC Utrecht en Vitesse.

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

12 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

12 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

15 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

15 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

17 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

20 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden