Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksjournalisten Pointer duiken vanuit Vlissingen Zeeland in

Onderzoeksjournalisten Pointer duiken vanuit Vlissingen Zeeland in

VLISSINGEN - Onderzoeksjournalisten van Pointer, het journalistieke onderzoeksplatform van de KRO-NCRV, werken vanaf woensdag vanuit een pop-upredactie in het leegstaande winkelpand aan de Walstraat 64 in Vlissingen. Een maand lang duiken ze in kwesties als de toenemende druk van het toerisme, de verschraling van de zorg en het verdwijnen van publieke voorzieningen. Zeeuwen zijn welkom om langs te komen en misstanden aan te kaarten.

De journalisten doen een maand lang onderzoek in Zeeland, samen met vakgenoten van de PZC. Tot zaterdag 30 september kan iedereen langskomen bij de pop-upredactie. “We zijn benieuwd naar de problemen waarmee de Zeeuwen komen”, zegt coördinator Pim Peterse van Pointer. “We hebben bij de vorige pop-upredacties veel bezoek gekregen van bezorgde bewoners, die uiteenlopende onderwerpen aandroegen, waarover wij vervolgens radio en televisie maakten.” 

Vlissingen is de vijfde stad waar Pointer neerstrijkt met een pop-upredactie en de eerste in Zeeland. “De journalisten zijn niet alleen in Vlissingen te vinden. We maken ook een uitstap naar bijvoorbeeld Terneuzen, want Zeeuws-Vlaanderen kent weer andere problemen dan de rest van Zeeland. In het rapport ‘Elke Regio telt’ wordt Zeeuws-Vlaanderen genoemd als krimpregio waar de problemen zich opstapelen.”

Overlast van toerisme

Op woensdag 6 september leidt presentator Niels Heithuis een debat over de hinder die het toerisme veroorzaakt in Zeeland. Tegelijkertijd is het toerisme een van de economische kurken waarop de provincie drijft. “Kortom: is het een vloek of een zegen?”

Op zaterdagochtenden organiseert Pointer onderzoekstafels waar bewoners en deskundigen samen met de journalisten een thema uitwerken. Zo onderzocht Pointer eerder de mijnbouwschade in Heerlen en de gezondheidskloof in de Veenkoloniën in Emmen. In Zeeland richt Pointer zich onder meer op de overlast van het toerisme en kijken de journalisten hoe het ervoor staat met de 650 miljoen euro die ter compensatie voor de marinierskazerne beschikbaar is gesteld.

Kijk voor meer informatie op https://pointer.kro-ncrv.nl/onderzoeken/pointer-pop-up-vlissingen

Meer uit Vlissingen

Samenwerken aan De Machinewerf; 150 nieuwe woningen in Scheldekwartier

VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector. 

3 dagen geleden
Politie waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als agent en bankmedewerker

VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.

4 dagen geleden
Automobilist rijdt door na botsing met fietser in Oost-Souburg; politie vraagt burgers om meer informatie

OOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.

4 dagen geleden
Voetganger aangereden op kruising President Rooseveltlaan

VLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.

5 dagen geleden
Inloophuis de Ontmoeting vrijdagmiddag open

OOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.

5 dagen geleden
Man met vuurwapen en drugs op zak aangehouden na twee mislukte vluchtpogingen

VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.

6 dagen geleden
[UPDATE] Man gereanimeerd na zware mishandeling in woning Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.

6 dagen geleden