Onderzoek zwarte dozen neergehaald toestel Oekraïne start in juli
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt de vluchtrecorders van het begin dit jaar neergeschoten Oekraïense verkeersvliegtuig volgende maand naar Frankrijk. Het is de bedoeling dat het technisch onderzoek van de zwarte dozen op 20 juli begint. Dat heeft de veiligheidsautoriteit voor de burgerluchtvaart vrijdag bekendgemaakt.
Iraanse strijdkrachten haalden op 8 januari met twee raketten een Boeing 737 van Ukraine International Airlines kort na het opstijgen neer. Alle 176 mensen aan boord, onder wie 57 Canadezen, kwamen om het leven. Teheran sprak van een "rampzalige vergissing".
Iran riep voor het downloaden van de data op de beschadigde recorders de hulp in van Franse deskundigen, maar houdt zelf de verantwoordelijkheid voor het onderzoek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenPRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.
1 uur geledenBERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.
5 uur geleden