Onderzoek: wereldwijde groei smartphoneverkoop beter dan verwacht
DEN HAAG (ANP) - Wereldwijd zijn in de eerste drie maanden van dit jaar 10 procent meer smartphones verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Deze groei was sterker dan verwacht, na tien moeilijke kwartalen, meldt onderzoeksbureau Canalys. Samsung leverde in tegenstelling tot heel 2023 in het eerste kwartaal weer meer telefoons af dan concurrent Apple.
Het uitbrengen van nieuwe modellen en macro-economische stabilisatie in opkomende markten droegen bij aan de toename van het aantal verscheepte smartphones in januari, februari en maart. Wereldwijd zijn meer dan 296 miljoen mobieltjes verkocht.
Het nieuwste Samsung-model, de S24, verkocht meteen goed. Dit model kwam dit jaar een maand eerder op de markt dan de S23 vorig jaar. Van het nieuwste model werden 13,5 miljoen exemplaren verscheept in de eerste drie maanden van 2024, 35 procent meer dan van zijn voorganger.
Chinese fabrikanten
Ook de Chinese smartphonefabrikanten Xiaomi en Transsion verkochten meer. De groei kwam volgens Canalys doordat de bedrijven veel mobieltjes naar het Midden-Oosten, Afrika en Latijns-Amerika verscheepten.
Daarnaast blijven alle smartphoneverkopers zich bezighouden met het commercialiseren van AI-oplossingen op mobieltjes. De ontwikkelingen op dat gebied zijn volgens analist Sanyam Chaurasia sterk afhankelijk van de samenwerkingen tussen telefoonmerken, chipleveranciers en softwarebedrijven om zo gepersonaliseerde AI-oplossingen te ontwikkelen voor gebruikers van mobiele telefoons.
Artificial Intelligence (AI)
Op de lange termijn willen smartphoneverkopers AI-toepassingen voor de middelste prijsklassen beschikbaar maken om meer gebruikers toe te voegen aan hun eigen AI-systemen, denkt Chaurasia.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
9 uur geleden