Onderzoek: wereldwijde groei smartphoneverkoop beter dan verwacht
DEN HAAG (ANP) - Wereldwijd zijn in de eerste drie maanden van dit jaar 10 procent meer smartphones verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Deze groei was sterker dan verwacht, na tien moeilijke kwartalen, meldt onderzoeksbureau Canalys. Samsung leverde in tegenstelling tot heel 2023 in het eerste kwartaal weer meer telefoons af dan concurrent Apple.
Het uitbrengen van nieuwe modellen en macro-economische stabilisatie in opkomende markten droegen bij aan de toename van het aantal verscheepte smartphones in januari, februari en maart. Wereldwijd zijn meer dan 296 miljoen mobieltjes verkocht.
Het nieuwste Samsung-model, de S24, verkocht meteen goed. Dit model kwam dit jaar een maand eerder op de markt dan de S23 vorig jaar. Van het nieuwste model werden 13,5 miljoen exemplaren verscheept in de eerste drie maanden van 2024, 35 procent meer dan van zijn voorganger.
Chinese fabrikanten
Ook de Chinese smartphonefabrikanten Xiaomi en Transsion verkochten meer. De groei kwam volgens Canalys doordat de bedrijven veel mobieltjes naar het Midden-Oosten, Afrika en Latijns-Amerika verscheepten.
Daarnaast blijven alle smartphoneverkopers zich bezighouden met het commercialiseren van AI-oplossingen op mobieltjes. De ontwikkelingen op dat gebied zijn volgens analist Sanyam Chaurasia sterk afhankelijk van de samenwerkingen tussen telefoonmerken, chipleveranciers en softwarebedrijven om zo gepersonaliseerde AI-oplossingen te ontwikkelen voor gebruikers van mobiele telefoons.
Artificial Intelligence (AI)
Op de lange termijn willen smartphoneverkopers AI-toepassingen voor de middelste prijsklassen beschikbaar maken om meer gebruikers toe te voegen aan hun eigen AI-systemen, denkt Chaurasia.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
2 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
3 uur geleden