Onderzoek: tekort aan gemeenteambtenaren blijft toenemen
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures bij gemeenten blijft toenemen. In het tweede kwartaal nam de vraag naar gemeenteambtenaren met 17 procent toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat staat in de Vacaturemonitor van het A&O fonds Gemeenten, waar Binnenlands Bestuur eerder over berichtte.
In absolute aantallen zijn er nu 11.000 vacatures in gemeenteland. Dat is 79 procent hoger ten opzichte van twee jaar geleden, voor het uitbreken van de coronapandemie. ICT’ers en ambtenaren ruimtelijke ordening en milieu zijn veruit de meest gevraagde krachten.
Opvallend is dat gemeenten veel meer vacatures plaatsen in de beroepsgroepen sociale zaken/werkgelegenheid, bestuurlijk, openbare orde en veiligheid en juridisch. Volgens de onderzoekers weerspiegelt dit mogelijk de maatschappelijke situatie waarin we op dit moment zitten. "Koopkrachtverlies door hogere energiekosten, komst Oekraïense vluchtelingen, boerenprotesten. Het zijn taken die veelal bij gemeenten terechtkomen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
8 uur geleden