Onderzoek oud EU-commissaris Didier Reynders gaat door
BRUSSEL (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke witwaspraktijken van voormalig EU-commissaris Didier Reynders gaat door. Over aard en omvang van het onderzoek door justitie worden geen verdere mededelingen gedaan, zegt een woordvoerder van het parket van Brussel.
In het kader van het onderzoek zijn huiszoekingen geweest, bevestigt de woordvoerder. Ze benadrukt dat tijdens een onderzoek het vermoeden van onschuld "onverkort geldt". De woordvoerder verwacht niet dat er de eerstkomende weken of zelfs maanden mededelingen worden gedaan over het verloop en de resultaten van het onderzoek.
De Belgische politie verdenkt Reynders van witwassen. Hij zou jarenlang loten van de Belgische Nationale Loterij hebben gekocht om de winsten daaruit wit te wassen, meldden Follow the Money en de Belgische krant Le Soir dinsdagavond.
Naast de huiszoekingen is Reynders tot laat dinsdagavond door de politie verhoord, schrijven deze media. Het witwasonderzoek zou al maanden lopen. De Belgische justitie heeft met de huiszoekingen en het verhoor gewacht tot het mandaat van Reynders afliep. Dat gebeurde zondag 1 december, waardoor de Belg zijn bescherming als Europees Commissaris verloor.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
4 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
4 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
5 uur geleden