Onderzoek oud EU-commissaris Didier Reynders gaat door
BRUSSEL (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke witwaspraktijken van voormalig EU-commissaris Didier Reynders gaat door. Over aard en omvang van het onderzoek door justitie worden geen verdere mededelingen gedaan, zegt een woordvoerder van het parket van Brussel.
In het kader van het onderzoek zijn huiszoekingen geweest, bevestigt de woordvoerder. Ze benadrukt dat tijdens een onderzoek het vermoeden van onschuld "onverkort geldt". De woordvoerder verwacht niet dat er de eerstkomende weken of zelfs maanden mededelingen worden gedaan over het verloop en de resultaten van het onderzoek.
De Belgische politie verdenkt Reynders van witwassen. Hij zou jarenlang loten van de Belgische Nationale Loterij hebben gekocht om de winsten daaruit wit te wassen, meldden Follow the Money en de Belgische krant Le Soir dinsdagavond.
Naast de huiszoekingen is Reynders tot laat dinsdagavond door de politie verhoord, schrijven deze media. Het witwasonderzoek zou al maanden lopen. De Belgische justitie heeft met de huiszoekingen en het verhoor gewacht tot het mandaat van Reynders afliep. Dat gebeurde zondag 1 december, waardoor de Belg zijn bescherming als Europees Commissaris verloor.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
39 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
3 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
10 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
11 uur geleden