Onderzoek oud EU-commissaris Didier Reynders gaat door
BRUSSEL (ANP) - Het onderzoek naar mogelijke witwaspraktijken van voormalig EU-commissaris Didier Reynders gaat door. Over aard en omvang van het onderzoek door justitie worden geen verdere mededelingen gedaan, zegt een woordvoerder van het parket van Brussel.
In het kader van het onderzoek zijn huiszoekingen geweest, bevestigt de woordvoerder. Ze benadrukt dat tijdens een onderzoek het vermoeden van onschuld "onverkort geldt". De woordvoerder verwacht niet dat er de eerstkomende weken of zelfs maanden mededelingen worden gedaan over het verloop en de resultaten van het onderzoek.
De Belgische politie verdenkt Reynders van witwassen. Hij zou jarenlang loten van de Belgische Nationale Loterij hebben gekocht om de winsten daaruit wit te wassen, meldden Follow the Money en de Belgische krant Le Soir dinsdagavond.
Naast de huiszoekingen is Reynders tot laat dinsdagavond door de politie verhoord, schrijven deze media. Het witwasonderzoek zou al maanden lopen. De Belgische justitie heeft met de huiszoekingen en het verhoor gewacht tot het mandaat van Reynders afliep. Dat gebeurde zondag 1 december, waardoor de Belg zijn bescherming als Europees Commissaris verloor.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
46 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
2 uur geleden