Onderzoek noemt politieoptreden op school Uvalde een mislukking
UVALDE (ANP/AFP) - De politie heeft bij de dodelijke schietpartij op een basisschool in de Texaanse plaats Uvalde "meerdere kritieke fouten" gemaakt, blijkt uit een onderzoek van het ministerie van Justitie. Het ging mis met "leiderschap, beslissingen, tactiek, beleid en training". Er zouden uiteindelijk negentien kinderen en twee leraren omkomen.
Het federale ministerie van Justitie onderzocht het politieoptreden in de Robb Elementary School op verzoek van de burgemeester van Uvalde, in mei 2022. Het was een "mislukking", luidt de conclusie.
Het voornaamste probleem was dat de politie niet doortastend genoeg was. Er bleven zeker tien politiemensen op de gang staan, terwijl de schutter zich in een klaslokaal had verschanst met zijn slachtoffers. Sommigen waren dood of stervende. Meerdere kinderen belden met het noodnummer.
De politie had het klaslokaal moeten binnenvallen, stelt het ministerie van Justitie vast. Uiteindelijk werd de aanval beëindigd door een speciaal team van de Amerikaanse grensbewaking. De 18-jarige schutter werd gedood. Uit een eerder onderzoek bleek dat er in totaal 376 politiemensen werden ingezet van verschillende politiediensten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
4 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
6 uur geleden