Onderzoek naar plagiaat door bestuurder Amsterdam UMC
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC laat onderzoeken of ziekenhuisbestuurder Mark Kramer plagiaat heeft gepleegd bij het schrijven van columns. Een woordvoerder van het ziekenhuis bevestigt berichtgeving hierover door de Volkskrant.
Volgens de krant heeft Kramer voor zijn columns op het intranet van het ziekenhuis teksten gekopieerd van onder meer Volkskrant-columnist Peter de Waard. Hij zou dat hebben gedaan zonder bronnen te vermelden.
Volgens de woordvoerder heeft de raad van toezicht een onafhankelijke commissie gevraagd de kwestie te onderzoeken.
Spijt betuigd
Het onderzoek naar het bronnengebruik zou gaan om in elk geval zes columns die in het afgelopen halfjaar geschreven zijn. Naast die van De Waard zijn ook passages overgenomen van wijlen toneeldirecteur Gerrit Korthals Altes, NRC-journalist Wouter van Noort, een ingezonden brief van historicus Eymert-Jan Goossens in NRC en schrijver Aernout Borms, schrijft de Volkskrant.
Volgens de krant heeft Kramer al spijt betuigd over de kwestie. Dat zou hij hebben gedaan in een column in de zomer.
De woordvoerder van het ziekenhuis weet niet wanneer het onderzoek naar Kramer klaar is. "Maar ik denk niet dat dat maanden zal duren."
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
9 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
14 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
14 uur geleden