Onderzoek naar plagiaat door bestuurder Amsterdam UMC
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC laat onderzoeken of ziekenhuisbestuurder Mark Kramer plagiaat heeft gepleegd bij het schrijven van columns. Een woordvoerder van het ziekenhuis bevestigt berichtgeving hierover door de Volkskrant.
Volgens de krant heeft Kramer voor zijn columns op het intranet van het ziekenhuis teksten gekopieerd van onder meer Volkskrant-columnist Peter de Waard. Hij zou dat hebben gedaan zonder bronnen te vermelden.
Volgens de woordvoerder heeft de raad van toezicht een onafhankelijke commissie gevraagd de kwestie te onderzoeken.
Spijt betuigd
Het onderzoek naar het bronnengebruik zou gaan om in elk geval zes columns die in het afgelopen halfjaar geschreven zijn. Naast die van De Waard zijn ook passages overgenomen van wijlen toneeldirecteur Gerrit Korthals Altes, NRC-journalist Wouter van Noort, een ingezonden brief van historicus Eymert-Jan Goossens in NRC en schrijver Aernout Borms, schrijft de Volkskrant.
Volgens de krant heeft Kramer al spijt betuigd over de kwestie. Dat zou hij hebben gedaan in een column in de zomer.
De woordvoerder van het ziekenhuis weet niet wanneer het onderzoek naar Kramer klaar is. "Maar ik denk niet dat dat maanden zal duren."
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
5 uur geleden