Onderzoek naar instorten tribune NEC, aanhoudingen na rellen
NIJMEGEN (ANP) - De eerste voetbalderby na ruim vier jaar tussen NEC en Vitesse is zondag flink uit de hand gelopen. Bij het Goffertstadion in Nijmegen braken rellen uit, waarbij vele tientallen NEC-aanhangers de confrontatie met de politie zochten na de verloren wedstrijd (0-1). Vitesse-supporters kwamen met de schrik vrij toen het onderste deel van de tribune waarop ze aan het springen waren, instortte.
Onder de tribune stond een container. Daardoor stortte de tribune niet nog meer in en maakten de fans van de Arnhemse club een niet nog grotere val. Gewonden vielen er niet. "Containers lijken erger te hebben voorkomen, er gaat wel van alles door je hoofd heen", zei algemeen directeur Wilco van Schaik tegen de NOS.
Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen wil snel weten hoe het mis kon gaan met de tribune. "Ik ben erg geschrokken van wat er gebeurd is", aldus Bruls, die het duel met zijn Arnhemse collega Ahmed Marcouch in het stadion bezocht. "Gelukkig is er voor zover nu bekend niemand gewond geraakt. Ik wil dat zo spoedig mogelijk onderzocht wordt wat hier gebeurd is."
Eigendom gemeente
Het huidige Goffertstadion ging in het najaar van 1999 open. Er is plek voor 12.500 toeschouwers. Het stadion is eigendom van de gemeente Nijmegen.
Na het duel ging het buiten het stadion mis. NEC-aanhangers vernielden een politiebus en gooiden met stokken en stenen naar agenten. De politie heeft verschillende charges uitgevoerd.
Bussen van de Vitesse-aanhang moesten in de bussluis van het Goffertstadion wachten tot de situatie buiten weer rustig was. Ook mocht een aantal supporters het stadion niet verlaten. Ze werden in groepjes naar een andere uitgang gebracht, aldus NEC. Dat is nodig vanwege de veiligheid, want via de gewone uitgangen zouden ze rechtstreeks in de groep relschoppers terecht komen.
Diverse confrontaties
In de aanloop naar de derby waren er diverse confrontaties geweest tussen supporters van beide rivaliserende clubs. Zo werd er onder meer over en weer slachtafval gedumpt. In de nacht van zaterdag op zondag zou er een vechtpartij tussen Nijmegenaren en Arnhemmers zijn geweest op een industrieterrein in Arnhem-Zuid. Er is een gewonde gevallen, maar de politie zoekt nog uit of er sprake is geweest van een afgesproken treffen.
De rust keerde in de loop van de zondagavond terug rond De Goffert. De politie meldt later op de avond hoeveel mensen zijn gearresteerd.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.
30 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 33-jarige Adil A., een van de vier verdachten in de strafzaak over de verwoestende explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, is maandag met grove taal uitgevallen tegen de rechtbank tijdens de vierde inleidende zitting. De rechtbank wees een verzoek tot schorsing of opheffing van zijn voorarrest af. "Bullshit", reageerde A. tijdens het uitspreken van deze beslissing. Toen de voorzitter hem maande zijn mond te houden, zei hij onder meer: "Hou zelf je mond." De parketpolitie voerde A. vervolgens af naar het cellenblok van het Haagse gerechtsgebouw, op last van de voorzitter.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Justitieel Complex op Schiphol heeft onlangs bij vergissing een gedetineerde twee maanden te vroeg vrijgelaten. Dat staat op de maandelijkse incidentenlijst die de Dienst Justitiƫle Inrichtingen maandag publiceerde.
2 uur geleden