Onderzoek naar ingestorte tribune Goffertstadion begint snel
NIJMEGEN (ANP) - Het onderzoek naar de ingestorte tribune in het Goffertstadion in Nijmegen begint waarschijnlijk maandag al. In eerste instantie gaat het om een analyse van hoe het beton kon breken, zegt een woordvoerder van de gemeente. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen neemt later deze week beslissingen over eventuele maatregelen tegen relschoppende hooligans van NEC.
Aan het eind van de wedstrijd NEC - Vitesse, die de Arnhemse club won, drongen de Vitessesupporters naar voren op de tribune van het uitvak. Vooraan sprongen ze op en neer, waardoor de tribune doorbrak. De gebroken delen kwamen op een container terecht. Die stuitte de val van de supporters. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
Het stadion is in 1999 gerenoveerd en wordt regelmatig bouwkundig gecontroleerd. Pas na het eerste onderzoek kan de gemeente als eigenaar van het stadion zeggen of het Goffertstadion in gebruik kan blijven.
De politie stelt een rapportage op over wat er zondag na de wedstrijd is gebeurd. Bij hevige rellen raakten agenten en paarden gewond en er is een politiebus gesloopt. Ruim twintig hooligans zijn al opgepakt en de politie verwacht meer arrestaties. Volgens de politie is er "heel veel geweld" gebruikt.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
15 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
15 uur geleden