Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar conclusie Barr over rapport Mueller

Onderzoek naar conclusie Barr over rapport Mueller

WASHINGTON (ANP) - Een rechter in de Amerikaanse hoofdstad Washington wil het volledige, niet geredigeerde Mueller-rapport inzien. De rechter wil weten of de conclusies die minister William Barr (Justitie) over het rapport openbaarde wel een getrouwe weergave waren van wat in het rapport staat.

Nog voordat het deels afgelakte rapport vorig jaar april openbaar werd, gaf Barr een korte samenvatting. Barrs conclusie was dat president Donald Trump weinig te verwijten viel in het onderzoek naar Russische inmenging in de Amerikaanse verkiezingen in 2016. De conclusies van Barr kwamen nog voordat iemand in het Congres het rapport had gelezen. De rechter wil nu weten of Barrs lezing niet eenzijdig in het voordeel van de president is uitgelegd. Mueller zelf zei dat de conclusie van Barr niet overeenkwam met de inhoud van het rapport.

De commissie Justitie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verweet Barr vanwege zijn conclusie van het rapport al minachting van het Congres. De minister weigerde tot nu toe het ongecensureerde rapport van speciaal aanklager Robert Mueller te openbaren aan het Huis, ondanks verzoeken daartoe.

Mede naar aanleiding van het Mueller Rapport startte het Huis van Afgevaardigden een impeachmentprocedure tegen Trump. De Senaat verwierp begin vorige maand de afzetting van Trump.

Meer uit Buitenland

Aardbeving in Napels met kracht van 4.7

NAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.

59 minuten geleden
EU roept ambassadeurs bijeen voor spoedvergadering Ceuta

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.

1 uur geleden
Spanje: meer dan 48.000 migranten teruggekeerd naar Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.

3 uur geleden
WMO waarschuwt voor sterke El Niño in najaar

GENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.

4 uur geleden
Deel Griekse voorstad van Athene geëvacueerd om bosbranden

ATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.

4 uur geleden
Meer dan 37.000 migranten vanuit Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.

5 uur geleden
Duitsland verlengt grenscontroles in reactie op situatie in Ceuta

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.

5 uur geleden