Onderzoek naar anderhalvelijnszorg in Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen gaat het gesprek aan met verschillende huisartsen in de gemeente om te bekijken of er een vorm van anderhalvelijnszorg aangeboden kan worden op het eiland. Dat laat wethouder Jan Harmsen weten.
Het Bravis Ziekenhuis is op dit moment nog op zoek naar een locatie voor de bouw van één hoofdlocatie. Dat nieuwe ziekenhuis kan in Bergen op Zoom terechtkomen, maar de kans bestaat ook dat de nieuwe locatie zich in Roosendaal gaat bevinden. “Wij hebben bij het bestuur van het Bravis Ziekenhuis nadrukkelijk aangegeven dat we het ziekenhuis graag zo dicht mogelijk bij Tholen willen houden om de best mogelijke zorg aan onze inwoners te kunnen bieden”, stelt wethouder Harmsen.
In dat gesprek met het Bravis Ziekenhuis is tevens gesproken over de mogelijkheid om anderhalvelijnszorg te introduceren op het eiland. ”Dat hebben we al eerder besproken, maar nu hebben we daar serieus antwoord op gekregen”, vertelt Harmsen. Anderhalvelijnszorg is een combinatie van de specialistische zorg die je in een ziekenhuis kan krijgen met de toegankelijkheid van eerstelijnszorg zoals een huisarts. Daarom wil de wethouder binnenkort met de huisartsen rond de tafel om de mogelijkheden te bespreken. “Je kan daarbij denken aan specialisten die aan huis komen of specialisten die spreekuur houden in de gemeente. Maar, we willen nu eerst bekijken welke vorm mogelijk is en welke vorm bij ons als gemeente past.”
Meer uit Tholen
THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
6 uur geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
12 uur geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
1 dag geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
2 dagen geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
2 dagen geleden