Onderzoek naar anderhalvelijnszorg in Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen gaat het gesprek aan met verschillende huisartsen in de gemeente om te bekijken of er een vorm van anderhalvelijnszorg aangeboden kan worden op het eiland. Dat laat wethouder Jan Harmsen weten.
Het Bravis Ziekenhuis is op dit moment nog op zoek naar een locatie voor de bouw van één hoofdlocatie. Dat nieuwe ziekenhuis kan in Bergen op Zoom terechtkomen, maar de kans bestaat ook dat de nieuwe locatie zich in Roosendaal gaat bevinden. “Wij hebben bij het bestuur van het Bravis Ziekenhuis nadrukkelijk aangegeven dat we het ziekenhuis graag zo dicht mogelijk bij Tholen willen houden om de best mogelijke zorg aan onze inwoners te kunnen bieden”, stelt wethouder Harmsen.
In dat gesprek met het Bravis Ziekenhuis is tevens gesproken over de mogelijkheid om anderhalvelijnszorg te introduceren op het eiland. ”Dat hebben we al eerder besproken, maar nu hebben we daar serieus antwoord op gekregen”, vertelt Harmsen. Anderhalvelijnszorg is een combinatie van de specialistische zorg die je in een ziekenhuis kan krijgen met de toegankelijkheid van eerstelijnszorg zoals een huisarts. Daarom wil de wethouder binnenkort met de huisartsen rond de tafel om de mogelijkheden te bespreken. “Je kan daarbij denken aan specialisten die aan huis komen of specialisten die spreekuur houden in de gemeente. Maar, we willen nu eerst bekijken welke vorm mogelijk is en welke vorm bij ons als gemeente past.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
14 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
15 uur geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
18 uur geledenSCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.
1 dag geledenZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.
1 dag geledenTHOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geleden