Onderzoek naar anderhalvelijnszorg in Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen gaat het gesprek aan met verschillende huisartsen in de gemeente om te bekijken of er een vorm van anderhalvelijnszorg aangeboden kan worden op het eiland. Dat laat wethouder Jan Harmsen weten.
Het Bravis Ziekenhuis is op dit moment nog op zoek naar een locatie voor de bouw van één hoofdlocatie. Dat nieuwe ziekenhuis kan in Bergen op Zoom terechtkomen, maar de kans bestaat ook dat de nieuwe locatie zich in Roosendaal gaat bevinden. “Wij hebben bij het bestuur van het Bravis Ziekenhuis nadrukkelijk aangegeven dat we het ziekenhuis graag zo dicht mogelijk bij Tholen willen houden om de best mogelijke zorg aan onze inwoners te kunnen bieden”, stelt wethouder Harmsen.
In dat gesprek met het Bravis Ziekenhuis is tevens gesproken over de mogelijkheid om anderhalvelijnszorg te introduceren op het eiland. ”Dat hebben we al eerder besproken, maar nu hebben we daar serieus antwoord op gekregen”, vertelt Harmsen. Anderhalvelijnszorg is een combinatie van de specialistische zorg die je in een ziekenhuis kan krijgen met de toegankelijkheid van eerstelijnszorg zoals een huisarts. Daarom wil de wethouder binnenkort met de huisartsen rond de tafel om de mogelijkheden te bespreken. “Je kan daarbij denken aan specialisten die aan huis komen of specialisten die spreekuur houden in de gemeente. Maar, we willen nu eerst bekijken welke vorm mogelijk is en welke vorm bij ons als gemeente past.”
Meer uit Tholen
Wie een Oudejaarslot koopt, hoopt natuurlijk in de prijzen te vallen. Toch blijkt dat lang niet iedereen die prijs heeft, deze ook daadwerkelijk claimt. Maar liefst 3,7 miljoen euro een prijzengeld is nog niet opgehaald, laat woordvoerder van de Staatsloterij Bjorn Rosner weten.
11 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen sluit in februari 2026 de crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk, omdat het COA voor alle bewoners nieuwe opvangplekken heeft gevonden. De opvang is sinds december 2022 in gebruik als tijdelijke noodopvanglocatie. De gemeente wilde hiermee voorkomen dat mensen in Ter Apel buiten moesten slapen.
18 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 5: september en oktober.
20 uur geledenSINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.
1 dag geledenTHOLEN - Het KNMI heeft maandag code geel afgekondigd. Dit vanwege gladheid. "De gladheid kan plaatselijk en verraderlijk zijn", aldus het KNMI.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 4: juli en augustus.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wie in Sint-Annaland woont, weet het: het dorp wordt bewaakt door een houten reus. De Standerdmolen, de oudste molen van Zeeland, staat al ruim drie eeuwen met zijn poten in de Zeeuwse klei. Voor vrijwillig molenaar Julian de Jonge (53) ligt hij letterlijk om de hoek. "En toch blijft hij me elke keer pakken."
2 dagen geleden