Onderzoek moet inzicht geven in trends rond elektrische auto's
DEN HAAG (ANP) - De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), de Vereniging Elektrische Rijders (VER) en kennis- en innovatiecentrum ElaadNL gaan jaarlijks onderzoek doen naar de ervaringen van berijders van elektrische auto's. Deze onderzoeken moeten meer inzicht geven in de trends op de sterk groeiende markt voor elektrisch rijden.
Er worden twee onderzoeken per jaar gedaan. RVO, VER en ElaadNL gaan in eerste instantie drie jaar samenwerken. De samenwerking is in 2020 ontstaan bij het eerste Nationaal Laadonderzoek en het eerste Nationale EV en Berijdersonderzoek. Aan beide onderzoeken deden zo’n 1800 bestuurders van elektrische auto's mee.
"Wij willen graag weten hoe de berijder de verschillende laadfaciliteiten in Nederland ervaart. Denk bijvoorbeeld aan snelladen, laden langs de weg en thuis. Daarnaast onderzoeken we de kennis over en ervaring met slimme manieren om de auto op te laden. Zo weten we wat al goed gaat en waar gebruikers nog verbeteringen verwachten", zegt ElaadNL.
Complete plaatje
"We kijken in dit onderzoek echt naar het complete plaatje. Bijvoorbeeld naar de ervaring van de berijder rondom aanschafproces en de impact van financiële stimuleringsmaatregelen. Zo krijgen we een duidelijk beeld van de EV-rijder van nu", aldus VER.
Beide onderzoeken ondersteunen de uitvoering van de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL). In de NAL werken overheden, marktpartijen en netbeheerders samen om ervoor te zorgen dat er op tijd voldoende laadinfrastructuur is om de massale overstap naar elektrisch vervoer mogelijk te maken. Naar verwachting rijden in 2030 bijna 2 miljoen elektrische auto's in Nederland rond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
6 uur geleden