Onderzoek moet inzicht geven in trends rond elektrische auto's
DEN HAAG (ANP) - De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), de Vereniging Elektrische Rijders (VER) en kennis- en innovatiecentrum ElaadNL gaan jaarlijks onderzoek doen naar de ervaringen van berijders van elektrische auto's. Deze onderzoeken moeten meer inzicht geven in de trends op de sterk groeiende markt voor elektrisch rijden.
Er worden twee onderzoeken per jaar gedaan. RVO, VER en ElaadNL gaan in eerste instantie drie jaar samenwerken. De samenwerking is in 2020 ontstaan bij het eerste Nationaal Laadonderzoek en het eerste Nationale EV en Berijdersonderzoek. Aan beide onderzoeken deden zo’n 1800 bestuurders van elektrische auto's mee.
"Wij willen graag weten hoe de berijder de verschillende laadfaciliteiten in Nederland ervaart. Denk bijvoorbeeld aan snelladen, laden langs de weg en thuis. Daarnaast onderzoeken we de kennis over en ervaring met slimme manieren om de auto op te laden. Zo weten we wat al goed gaat en waar gebruikers nog verbeteringen verwachten", zegt ElaadNL.
Complete plaatje
"We kijken in dit onderzoek echt naar het complete plaatje. Bijvoorbeeld naar de ervaring van de berijder rondom aanschafproces en de impact van financiële stimuleringsmaatregelen. Zo krijgen we een duidelijk beeld van de EV-rijder van nu", aldus VER.
Beide onderzoeken ondersteunen de uitvoering van de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL). In de NAL werken overheden, marktpartijen en netbeheerders samen om ervoor te zorgen dat er op tijd voldoende laadinfrastructuur is om de massale overstap naar elektrisch vervoer mogelijk te maken. Naar verwachting rijden in 2030 bijna 2 miljoen elektrische auto's in Nederland rond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
21 uur geleden