
Onderzoek: meeste Duitsers zien AI niet als gevaar voor baan
STUTTGART (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers is niet bang dat hun baan in gevaar komt omdat ze volledig worden vervangen door kunstmatige intelligentie. Dat meldt advies- en accountantsbureau E&Y op basis van onderzoek. Daaruit kwam naar voren dat 67 procent van de ondervraagden geen angst heeft dat ze worden vervangen door machines of technologie.
Bijna een kwart van de respondenten zei wel bang te zijn dat ze vervangen kunnen worden door Artificial Intelligence (AI) op de werkplaats. Verder denkt meer dan 40 procent dat AI hun werk juist makkelijker zal maken. "De rijkdom aan mogelijke toepassingen van kunstmatige intelligentie heeft het potentieel om een revolutie teweeg te brengen in de wereld van werk", aldus technologie-expert Olaf Riedel van EY in een toelichting.
Volgens hem zijn er tal van kansen voor bedrijven, medewerkers en klanten. "Maar het is ook duidelijk dat werkprofielen gaan veranderen: er komen nieuwe banen bij, andere worden overbodig", aldus Riedel. "Het is daarom belangrijk om de zorgen van mensen serieus te nemen en in een vroeg stadium maatregelen te nemen voor de bijscholing en kwalificatie van werknemers."
Uit onderzoek van bedrijfsadviseur Boston Consulting Group dat eerder deze week naar buiten kwam, werd bekend dat ook bijna een kwart van de Nederlandse werknemers denkt dat hun baan in de toekomst in gevaar kan komen door AI. Ongeveer zeven op de tien denken dat hun baan waarschijnlijk zal veranderen door kunstmatige intelligentie, aldus dat onderzoek.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.
37 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.
41 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met een resolutie over Gaza. Daarin roept het parlement de Europese Commissie en de EU-lidstaten op het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie onder leiding van de speciale gezant John Coale heeft in de Belarussische hoofdstad Minsk onderhandeld met onder anderen president Aleksandr Loekasjenko. De delegatie heeft volgens de Amerikaanse ambassade in de Litouwse hoofdstad Vilnius op de terugreis ex-gevangenen van verschillende nationaliteiten kunnen meenemen.
4 uur geleden