Onderzoek: meer Duitse bedrijven gaan AI gebruiken
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven kijkt steeds meer naar manieren om kunstmatige intelligentie (AI) te gebruiken voor hun bedrijfsprocessen. Dat meldde de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom op basis van onderzoek onder meer dan zeshonderd middelgrote en grotere bedrijven. Volgens dat onderzoek is daarvan 57 procent bezig met AI-toepassingen, tegen 43 procent vorig jaar.
In het rapport staat dat ruim 78 procent van de bedrijven mogelijkheden ziet rond toepassingen van AI, wat een tiende meer is dan een jaar geleden. Daar staat tegenover dat 12 procent sceptisch is over het gebruik van AI in de bedrijfsvoering. De rest ziet geen impact van AI op de bedrijfsprocessen.
Er is ook onderzoek gedaan naar hoe Duitsers tegen AI aankijken. Daaruit kwam naar voren dat driekwart mogelijkheden ziet voor het gebruik van AI. Een kwart beschouwt kunstmatige intelligentie juist als risico. Maandag houdt de Duitse overheid een tweedaagse digitale top, waar AI hoog op de agenda staat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
51 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
57 minuten geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
2 uur geleden