Onderzoek: meer Duitse bedrijven gaan AI gebruiken
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven kijkt steeds meer naar manieren om kunstmatige intelligentie (AI) te gebruiken voor hun bedrijfsprocessen. Dat meldde de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom op basis van onderzoek onder meer dan zeshonderd middelgrote en grotere bedrijven. Volgens dat onderzoek is daarvan 57 procent bezig met AI-toepassingen, tegen 43 procent vorig jaar.
In het rapport staat dat ruim 78 procent van de bedrijven mogelijkheden ziet rond toepassingen van AI, wat een tiende meer is dan een jaar geleden. Daar staat tegenover dat 12 procent sceptisch is over het gebruik van AI in de bedrijfsvoering. De rest ziet geen impact van AI op de bedrijfsprocessen.
Er is ook onderzoek gedaan naar hoe Duitsers tegen AI aankijken. Daaruit kwam naar voren dat driekwart mogelijkheden ziet voor het gebruik van AI. Een kwart beschouwt kunstmatige intelligentie juist als risico. Maandag houdt de Duitse overheid een tweedaagse digitale top, waar AI hoog op de agenda staat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciƫle scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciƫle gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.
2 uur geleden