Onderzoek: meer Duitse bedrijven gaan AI gebruiken
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven kijkt steeds meer naar manieren om kunstmatige intelligentie (AI) te gebruiken voor hun bedrijfsprocessen. Dat meldde de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom op basis van onderzoek onder meer dan zeshonderd middelgrote en grotere bedrijven. Volgens dat onderzoek is daarvan 57 procent bezig met AI-toepassingen, tegen 43 procent vorig jaar.
In het rapport staat dat ruim 78 procent van de bedrijven mogelijkheden ziet rond toepassingen van AI, wat een tiende meer is dan een jaar geleden. Daar staat tegenover dat 12 procent sceptisch is over het gebruik van AI in de bedrijfsvoering. De rest ziet geen impact van AI op de bedrijfsprocessen.
Er is ook onderzoek gedaan naar hoe Duitsers tegen AI aankijken. Daaruit kwam naar voren dat driekwart mogelijkheden ziet voor het gebruik van AI. Een kwart beschouwt kunstmatige intelligentie juist als risico. Maandag houdt de Duitse overheid een tweedaagse digitale top, waar AI hoog op de agenda staat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
4 uur geleden