Onderzoek: markt e-bikes stijgt tot 9,5 miljard euro
‘S-HERTOGENBOSCH (ANP) - Een op de drie Nederlanders heeft één of meerdere e-bikes en de marktwaarde van deze elektrische fietsen is in 2021 gestegen tot 9,5 miljard euro. Een jaar eerder bedroeg deze waarde nog 8,4 miljard euro. Dat meldt onderzoeksbureau Multiscope op basis van onderzoek onder ruim 3200 mensen.
Op dit moment zijn er 4,9 miljoen e-bikes in Nederland. De elektrische stadsfiets heeft hierin met 75 procent het grootste aandeel. Ook hybride fietsen hebben met 17 procent een groot aandeel. Op aanzienlijke afstand volgen speed pedelecs, bakfietsen, mountainbikes, vouwfietsen en driewielers.
In 96 procent van de gevallen is de e-bike privébezit. De overige 4 procent wordt geleased via de werkgever, het eigen bedrijf of via private lease. In totaal komt dit neer op zo’n 200.000 e-bikes. In 2020 werd 2 procent van de e-bikes geleased. Ook is er een duidelijk profiel voor de elektrische fietser. De eigenaren zijn vaak ouder dan 50 jaar en hebben een modaal tot twee keer modaal inkomen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
56 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
7 uur geleden