Onderzoek: hackers stalen 3,8 miljard aan cryptomunten in 2022
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hackers hebben vorig jaar voor een recordbedrag van 3,8 miljard dollar (3,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Vooral hackers uit Noord-Korea wisten veel digitale munten te stelen, aldus blockchainonderzoeker Chainalysis.
In 2021 ging het nog om 3,3 miljard dollar (iets meer dan 3 miljard euro) aan gestolen cryptomunten. Volgens Chainalysis waren hackers gelinkt aan de Noord-Koreaanse regering vorig jaar goed voor een geschatte 1,7 miljard dollar aan buitgemaakte crypto's, een stijging van 400 miljoen ten opzichte van 2021.
Volgens de Amerikaanse overheid gebruikt Noord-Korea de opbrengst van die diefstal om wapenprogramma's te financieren, waaronder kernwapens. Zo is er een hackersgroep met de naam Lazarus die wordt gelinkt aan Pyongyang. Noord-Korea ontkent iets te maken te hebben met diefstal van cryptomunten.
Chainalysis zegt verder dat er gedurende het jaar verschillende golven waren in het hacken van digitale munten. Er waren in maart en oktober sterke pieken te zien, aldus de onderzoekers. Oktober was de ergste maand ooit met 32 cyberaanvallen en bijna 778 miljoen dollar (ruim 712 miljoen euro) aan gestolen crypto's.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
5 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
6 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
7 uur geleden