Onderzoek: 1,6 miljoen beleggers in cryptomunten in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland zijn er ongeveer 1,6 miljoen beleggers in cryptomunten zoals bitcoins. Dat stelt marktonderzoeker Kantar in zijn grootschalige studie Crypto Investor.
Kantar stelt dat vorig jaar circa 570.000 mensen in Nederland zijn begonnen met beleggingen in digitale munten, ondanks het zeer wisselvallige koersverloop van crypto's. Daarnaast is er volgens Kantar nog een grote groep die overweegt te gaan starten. Kantar schat in dat volgend jaar nog eens circa 400.000 Nederlanders met crypto's gaan beginnen, aangenomen dat de koersontwikkeling het positieve sentiment rond digitale valuta niet ondermijnt.
Verder blijkt dat het niet alleen tieners en twintigers zijn die cryptomunten bezitten, want ook dertigers en veertigers zijn er veel mee bezig. Mannen beleggen het vaakst in digitale munten, maar vrouwen zijn met een opmars bezig. Van de mensen die dit jaar zijn ingestapt is 42 procent vrouw. Daarnaast speelt opleiding een rol want lager opgeleiden zijn relatief minder vaak actief met crypto's, aldus de onderzoekers. Kantar zegt verder dat vooral Nederlandse cryptoplatforms profiteren van deze groei in plaats van buitenlandse partijen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
6 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
9 uur geleden