Onderwijsbond AOb: boosterprik voor docenten
UTRECHT (ANP) - De Algemene Onderwijsbond (AOb) vindt dat docenten ook een boosterprik moeten krijgen. Ook zou er snel meer moeten worden gedaan aan een betere ventilatie om het personeel te beschermen tegen besmetting met corona.
AOb-voorzitter Tamar van Gelder noemt de mondkapjes die leerlingen vanaf groep 6 op de gang moeten gaan dragen "een lapmiddel voor slechte ventilatie". Ze vindt deze maatregel ook lastig uitvoerbaar. "Het zal in het basisonderwijs heel wat werk kosten om 25 stuiterende leerlingen elke keer correct een mondkapje op te laten doen voordat ze het lokaal verlaten."
De AOb wil dat er in elke schoolklas een CO2-meter komt te hangen. "Dan weten docenten in elk geval wanneer de situatie echt uit de hand loopt, en kunnen zij de werkgever hierop aanspreken."
Mocht de situatie op een school onwerkbaar worden, dan kan er altijd nog worden besloten de lessen online te gaan geven, zegt de onderwijsbond.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
13 minuten geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedt een natuurbrand, meldt de Brandweer Twente. Die heeft opgeschaald naar "grote brand om voldoende materiaal en mensen ter plaatse te hebben".
34 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
2 uur geleden