
Ondernemingskamer grijpt in bij FNV, stelt twee rvt-leden aan
AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer grijpt in bij FNV na maandenlange onrust binnen de vakbond. De afdeling van het gerechtshof in Amsterdam benoemt als tijdelijke maatregel twee nieuwe leden in de raad van toezicht (rvt) van de bond. Die krijgen beslissende zeggenschap binnen die raad en moeten onder meer nieuwe verkiezingen organiseren en adviseren over mogelijke verbeteringen bij de organisatie.
De Ondernemingskamer stelt dat de interne organisatie van de grootste vakbond van Nederland niet goed functioneert. Tussen de vele verschillende onderdelen van FNV bestaan conflicten, ziet de Ondernemingskamer. Er is sprake van miscommunicatie, wantrouwen en gevoelens van onveiligheid bij werknemers.
"De Ondernemingskamer oordeelt dat de gebrekkige interne organisatie, de bestuurlijke crisis en het ontbreken van vertrouwen in de verkiezingen gegronde redenen opleveren om te twijfelen aan een juist beleid en een juiste gang van zaken van FNV." De Ondernemingskamer heeft ook een onderzoek bevolen naar de vakbond.
Uitgesteld
Het toewijzen van twee externe functionarissen was een wens van de interne vakbond van de bond, FNV Personeel. FNV Personeel stond vorige week tegenover de eigen organisatie in de Ondernemingskamer in Amsterdam, die was gevraagd zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. De interne vakbond stelde dat de problemen zo hoog zijn opgelopen dat het zonder hulp van buitenaf onmogelijk is om de rust te laten terugkeren.
De rvt bestaat na het opstappen van twee van de drie leden vorige maand nog slechts uit één lid. Het bestuur van de bond is in maart teruggetreden en inmiddels is een tweede interim-bestuur aan het werk. De verkiezingen voor een nieuw bestuur en een nieuwe voorzitter zijn tot twee keer toe uitgesteld. Het tijdelijke bestuur van FNV zei tijdens de zitting zelf uit de ontstane bestuurscrisis te kunnen komen.
De namen van de nieuwe leden van de rvt worden zo snel mogelijk bekendgemaakt, aldus de Ondernemingskamer. FNV telt ongeveer 900.000 leden en heeft zo'n 1650 werknemers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank heeft goedkeuring gekregen van certificaathouders om de structuur achter de certificaten die de bank uitgeeft te vereenvoudigen. Dit meldt de bank vrijdag na de vergadering hierover.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lonen in nieuwe cao's zijn in mei met gemiddeld 4,2 procent gestegen. Dit meldt werkgeversvereniging AWVN, die naar eigen zeggen betrokken is bij het merendeel van alle ongeveer achthonderd Nederlandse cao's.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Er zijn geen "obstakels" meer bij het afronden van een handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Dit heeft de Britse premier Keir Starmer vrijdag gezegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De spanningen in het Midden-Oosten zullen ook te voelen zijn in de portemonnee van autorijders. Na de aanval van Israël op Iran steeg de prijs voor olie op de wereldmarkt. De angst dat door conflicten in de regio de toevoer van olie vermindert, zorgt voor hogere olieprijzen, waardoor ook de benzineprijzen stijgen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten rekening blijven houden met overlast door cao-acties. FNV wil na de uitnodiging van NS om weer te praten over een nieuwe cao wel in gesprek met de spoorvervoerder. Maar vooralsnog blijft de vakbond stakingen organiseren, omdat het nieuwe bod van NS in de ogen van FNV onvoldoende is.
12 uur geleden