Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers kunnen opnieuw beroep doen op versoberde loonsteun

Ondernemers kunnen opnieuw beroep doen op versoberde loonsteun

AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers die zijn getroffen door de coronacrisis kunnen met ingang van maandag voor de zesde keer loonsteun aanvragen bij het UWV. De subsidieregeling is voor deze periode wat versoberd. Nu veel lockdownmaatregelen zijn opgeheven, kunnen werkgevers geen 100 procent omzetverlies meer opgeven.

De zesde periode voor de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) bestrijkt de maanden juli tot en met september. Werkgevers bij wie de inkomsten in die periode met meer dan 20 procent daalden, kunnen het UWV vragen om een deel van hun loonkosten op zich te nemen.

Het maximale omzetverlies dat ze kunnen opgeven, is ditmaal beperkt tot 80 procent. De overheid blijft wel, net zoals in de voorgaande periodes, 85 procent van de loonsom vergoeden. Een groot deel daarvan maakt het UWV als voorschot over. Het definitieve bedrag waarop werkgevers recht hebben wordt later vastgesteld.

Het UWV merkte dat er in de vijfde NOW-periode veel minder behoefte was aan de loonsubsidies dan in voorgaande periodes. In totaal werden 45.000 verzoeken om financiële steun goedgekeurd, goed voor voorschotten van zo'n 1,4 miljard euro. In de vierde periode ging het nog om 74.000 toegekende aanvragen en 3,2 miljard euro aan voorschotten.

Meer uit Financieel

Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

42 minuten geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

1 uur geleden
België: Ryanair moet stoppen met 'illegale' verkooppraktijken

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.

1 uur geleden
Tweede Britse toezichthouder stelt onderzoek naar chatbot Grok in

WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.

3 uur geleden
AI-techbedrijf Palantir stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.

3 uur geleden
TenneT: geen behoefte aan meer investeerders in Duits onderdeel

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

3 uur geleden
Josh D'Amaro volgt Bob Iger op als nieuwe topman Disney

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.

4 uur geleden