
Ondernemers binnenstad niet blij met locatie kermis
VLISSINGEN - Dat de kermis dit jaar op de Jan Weugkade wordt gehouden is voor de horeca en de winkeliers in de binnenstad geen goed nieuws. “Dit is vreselijk voor de binnenstad,” zegt Jolanda van Boven, voorzitter van de Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC).
“We hebben op 23 juni bij de gemeente gezeten,” vertelt Van Boven. “Toen kregen we te horen dat de grote attracties op de Jan Weugkade zouden komen te staan en de kinderattracties op de Nieuwendijk, de Zeilmarkt, het Arsenaalplein en het De Ruyterplein. Twee dagen later werd ineens alles omgegooid en is de hele kermis op de Jan Weugkade gepland.” Wat Van Boven steekt is dat de Vlissingse ondernemers niet zijn gekend in het voornemen van de gemeente. “Ik heb het zelf ook allemaal op facebook moeten lezen,” verzucht Van Boven. “Ik ben al maanden bezig geweest om informatie van de gemeente te krijgen en ze zijn gewoon niet met de ondernemers in overleg gegaan. Het wordt nu een beetje zo gebracht dat een paar horecaondernemers op het Bellamypark hun terras niet willen opruimen, maar dat wil niet zeggen dat ze helemaal geen kermis willen.” De horecaondernemers en winkeliers vrezen dat ze op deze manier veel inkomsten mislopen. Van Boven: “Er zijn foodtrucks van buitenaf ingevlogen en daar heeft de Vlissingse horeca natuurlijk helemaal niets aan. Economisch gezien betekent dit veel voor het winkelgebied, de loop is er uit. Elke normale stad heeft de kermis in de binnenstad, behalve Vlissingen.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op de boulevard in Vlissingen is dinsdagochtend een traumahelikopter geland vanwege een medische noodsituatie in de Gasthuisstraat.
2 uur geledenOOST-SOUBURG - Aan de Nagelenburgsingel in Oost-Souburg laat de gemeente Vlissingen dinsdagmorgen met spoed een boom kappen.
3 uur geledenVLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is partner geworden in het Europese samenwerkingsprogramma Coast Craft. Dit partnerschap gaat zich bezighouden met het versterken van kustregio's in heel Europa.
6 uur geledenVLISSINGEN - De jaarlijkse dansvoorstelling van de Vlissingse vereniging VTV heeft een groot publiek getrokken. De toeschouwers kregen een mooie en veelzijdige show te zien.
18 uur geledenRIJEN - Op zondag 22 juni vond in Rijen het dangraadexamen plaats voor judoka's uit Zeeland en Noord-Brabant.
20 uur geledenVLISSINGEN - Bij Podium De Piek in Vlissingen vindt van 26 tot en met 29 juni Piekstroom plaats. 'Het laatste weekend van juni gaan wij weer los met leuke optredens, een knipoog naar theater en vet veel muziek in de stad en bij De Piek', kondigt de organisatie aan.
1 dag geledenVLISSINGEN- De gemeente Vlissingen organiseert maandag 23 of dinsdag 24 juni een bijeenkomst voor iedereen die wil praten over de ernstige schietincidenten die dit weekend plaatsvonden. Ook biedt zij psychosociale hulp aan voor mensen die dit nodig hebben. Eén schietincident vond plaats in het Bellamypark, het andere in de Jumbo aan de Papegaaienburg. Hierbij kwam een 44-jarige man uit Vlissingen om het leven. Voor dit incident is inmiddels een verdachte aangehouden.
1 dag geleden