Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemer krijgt meer tijd voor definitieve aanvraag loonsteun

Ondernemer krijgt meer tijd voor definitieve aanvraag loonsteun

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers krijgen meer tijd om hun definitieve aanvraag voor loonsteun in te dienen. Dat heeft minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) besloten op verzoek van de accountants. Het gaat om de eerste tranche van de NOW-subsidie.

De Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA) had om uitstel gevraagd omdat er onder meer nog inhoudelijke vragen waren over de regeling.

De NOW is een voorschotregeling voor steeds drie maanden. Daarna stelt het UWV op basis van de definitieve subsidieaanvraag vast op hoeveel geld de werkgever recht heeft. Dat kan leiden tot een nabetaling of terugvordering. De eerste NOW-tranche betrof de periode maart tot en met mei vorig jaar. Werkgevers hoeven de definitieve aanvraag nu pas op 31 oktober te hebben ingediend.

Dezelfde datum

Alle werkgevers moeten hun definitieve aanvraag nu op dezelfde datum inleveren. Werkgevers die een accountantsverklaring nodig hebben, kregen eerder minder tijd. Door de aanpassing wordt de regeling voor het UWV volgens Koolmees "eenduidiger en beter uitlegbaar".

Ook voor de andere tranches van de NOW - behalve de tweede - wordt de sluitingsdatum voor de definitieve aanvraag verruimd. Er zijn nu vijf NOW-tranches.

De NOW is een van de belangrijkste steunmaatregelen van het kabinet om het bedrijfsleven door de coronacrisis te helpen. Hierdoor kunnen werkgevers een flink deel van hun loonkosten terug krijgen. Vorig jaar gaf het kabinet zo'n 13 miljard euro uit aan de NOW.

Meer uit Financieel

Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

2 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

3 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

3 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

3 uur geleden