Onderminister Oekraïne opgepakt om smeergeldaffaire
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben een onderminister van Energie opgepakt op verdenking van corruptie. Veiligheidsdienst SBOe zegt dat steekpenningen waren geëist om mijnbouwapparatuur uit Donetsk te verplaatsen naar het westen van het land. De bewindspersoon en drie medeverdachten zouden op heterdaad zijn betrapt nadat die betaling had plaatsgevonden.
De SBOe noemt de onderminister niet bij naam, maar gaf wel foto's vrij van de arrestatie van de verdachten. Die zijn onherkenbaar gemaakt. De dienst zegt dat vertegenwoordigers van de mijnbouwsector toestemming hadden gevraagd om "unieke" apparatuur van een staatsbedrijf weg te halen bij de frontlinie. "De functionaris die ging over het behoud van de apparatuur eiste daar echter geld voor", staat in een verklaring. Het ging naar verluidt om een half miljoen Amerikaanse dollar aan smeergeld.
Een oppositielid zegt dat de verdachte bewindspersoon Oleksandr Kheilo is. Die onderminister is inmiddels uit zijn functie gezet. Oekraïne kampte ook voor de oorlog al met corruptie. De regering wil lid worden van de EU en probeert te laten zien dat het werk maakt van corruptiebestrijding. President Volodymyr Zelensky heeft al eerder functionarissen ontslagen vanwege corruptieaffaires.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
11 uur geleden