Onderminister Oekraïne opgepakt om smeergeldaffaire
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben een onderminister van Energie opgepakt op verdenking van corruptie. Veiligheidsdienst SBOe zegt dat steekpenningen waren geëist om mijnbouwapparatuur uit Donetsk te verplaatsen naar het westen van het land. De bewindspersoon en drie medeverdachten zouden op heterdaad zijn betrapt nadat die betaling had plaatsgevonden.
De SBOe noemt de onderminister niet bij naam, maar gaf wel foto's vrij van de arrestatie van de verdachten. Die zijn onherkenbaar gemaakt. De dienst zegt dat vertegenwoordigers van de mijnbouwsector toestemming hadden gevraagd om "unieke" apparatuur van een staatsbedrijf weg te halen bij de frontlinie. "De functionaris die ging over het behoud van de apparatuur eiste daar echter geld voor", staat in een verklaring. Het ging naar verluidt om een half miljoen Amerikaanse dollar aan smeergeld.
Een oppositielid zegt dat de verdachte bewindspersoon Oleksandr Kheilo is. Die onderminister is inmiddels uit zijn functie gezet. Oekraïne kampte ook voor de oorlog al met corruptie. De regering wil lid worden van de EU en probeert te laten zien dat het werk maakt van corruptiebestrijding. President Volodymyr Zelensky heeft al eerder functionarissen ontslagen vanwege corruptieaffaires.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
48 minuten geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
4 uur geleden