Onderminister Oekraïne opgepakt om smeergeldaffaire
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben een onderminister van Energie opgepakt op verdenking van corruptie. Veiligheidsdienst SBOe zegt dat steekpenningen waren geëist om mijnbouwapparatuur uit Donetsk te verplaatsen naar het westen van het land. De bewindspersoon en drie medeverdachten zouden op heterdaad zijn betrapt nadat die betaling had plaatsgevonden.
De SBOe noemt de onderminister niet bij naam, maar gaf wel foto's vrij van de arrestatie van de verdachten. Die zijn onherkenbaar gemaakt. De dienst zegt dat vertegenwoordigers van de mijnbouwsector toestemming hadden gevraagd om "unieke" apparatuur van een staatsbedrijf weg te halen bij de frontlinie. "De functionaris die ging over het behoud van de apparatuur eiste daar echter geld voor", staat in een verklaring. Het ging naar verluidt om een half miljoen Amerikaanse dollar aan smeergeld.
Een oppositielid zegt dat de verdachte bewindspersoon Oleksandr Kheilo is. Die onderminister is inmiddels uit zijn functie gezet. Oekraïne kampte ook voor de oorlog al met corruptie. De regering wil lid worden van de EU en probeert te laten zien dat het werk maakt van corruptiebestrijding. President Volodymyr Zelensky heeft al eerder functionarissen ontslagen vanwege corruptieaffaires.
Meer uit Buitenland
KHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
1 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
5 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
8 uur geleden