Onderhandelingen schoonmaakbranche uitgesteld tot na de zomer
UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen de schoonmaakbranche en de vakbonden over een nieuwe cao zijn tot na de zomer uitgesteld vanwege de coronacrisis. De huidige arbeidsovereenkomst zou in juli aflopen maar wordt met een halfjaar verlengd en blijft algemeen verbindend, meldt vakbond FNV. De onderhandelende partijen willen na de zomer weer fysiek met elkaar om de tafel zitten.
"De schoonmaaksector is fors geraakt door de coronacrisis. De onderhandelingen verplaatsen komt de hele sector ten goede", zegt voorzitter Piet Adema van branchevereniging Schoonmakend Nederland. Hij vindt het goed dat er dit jaar geen extra kostenverhogingen komen.
Ook de vakbonden vinden deze crisistijd niet het goede moment om te onderhandelen. "We merken dat onze leden op dit moment met heel andere zaken bezig zijn dan hun cao", zegt Jan Kampherbeek, onderhandelaar namens vakbond CNV.
De cao voor schoonmakers geldt voor zo’n 125.000 mensen. Die werken voor ongeveer 3300 schoonmaakbedrijven in Nederland.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
6 uur geleden