Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderdelen kledingbedrijf Miss Etam en Steps failliet verklaard

Onderdelen kledingbedrijf Miss Etam en Steps failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft twee onderdelen van het moederbedrijf van kledingketens Miss Etam en Steps failliet verklaard. Vorige week had eigenaar NXT Fashion uitstel van betaling aangevraagd voor het distributiecentrum en het gezamenlijke dienstencentrum met in totaal 116 werknemers, omdat door de nieuwe lockdown alle omzet was weggevallen en niet meer aan de betalingsverplichtingen kon worden voldaan.

NXT Fashion spreekt van "triest nieuws". Volgens het bedrijf was faillissement onvermijdelijk geworden doordat de bedrijfsonderdelen vanwege de recente doorstart niet in aanmerking lijken te komen voor de steunregeling NOW3. "De bewindvoerder en het management achten de kans klein tot uitgesloten dat een beroep op de NOW3-regeling zal worden gehonoreerd", zo staat in de faillissementsaanvraag.

Namens NXT Fashion laat een zegsman weten dat de winkelonderdelen Miss Etam en Steps gewoon door zullen gaan. Er wordt daarbij volgens hem overgestapt op een nieuw bedrijfsmodel bij de inkoop van kleding. Dat kan ook zonder distributiecentrum en het centrale servicekantoor. De aanvoer van goederen zal door een externe logistieke partij worden afgehandeld. Alle 365 werknemers van de winkelorganisatie van NXT Fashion hebben nog voor de kerst hun salaris over december ontvangen, aldus een verklaring.

NXT Fashion is in handen van investeerder en ondernemer Martijn Rozenboom. Hij nam eind augustus Miss Etam, Claudia Sträter, Expresso en Steps over van de Nederlandse tak van het failliete FNG. Claudia Sträter en Expresso werden doorverkocht aan de Van Uffelen Groep. Vakbond AVV klaagt al langere tijd over 'bedrijvendokter' Rozenboom. Volgens AVV lapt hij namelijk bepaalde afspraken en ook de wet aan zijn laars bij de reorganisatie van Miss Etam en Steps.

Meer uit Financieel

Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

33 minuten geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

1 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

1 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

1 uur geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

1 uur geleden
Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

3 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

9 uur geleden