Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks zorgen boekt Oosterscheldemuseum Yerseke goede cijfers

Ondanks zorgen boekt Oosterscheldemuseum Yerseke goede cijfers

YERSEKE - Het Oosterscheldemuseum in Yerseke wist in 2022 als een van de slechts vijf musea in Zeeland het laatste ‘normale’ jaar -  2019 - in bezoekersaantal te overtreffen. Ze blikken terug op een mooi jaar en zijn nog altijd druk bezig met het museum meer op de kaart zetten. 

Maar vijf musea in Zeeland wisten hun bezoekersaantal van voor de coronaperiode afgelopen jaar te overtreffen. Een daarvan is het Oosterscheldemuseum, met een stijging van 2200 bezoekers in 2019 naar 2825 in 2022. ‘’We zijn heel blij met het gestegen bezoekersaantal, dat hebben we wel gevierd aan het einde van het jaar!’’, zeggen voorzitter Bert Rozendaal en Yvonne Aversteeg, vrijwilliger bij het museum. Het museum is blij om te zien dat de verschillende dingen die ze het afgelopen jaar hebben gedaan hebben geresulteerd in een mooi aantal bezoekers. ‘’We werken nauw samen met Tourist Shop en Tourist Info in Yerseke. Onder andere via hen weten mensen ons te vinden’’, zegt Rozendaal. ‘’Naast dat hebben we besloten kinderen onder de twaalf jaar gratis toegang te geven tot het museum. Daardoor wordt een bezoek aantrekkelijker voor gezinnen en leren kinderen veel van de geschiedenis van Yerseke, maar ook van het verdronken land. Om die reden organiseren we in de voorjaarsvakantie een speciale kinderweek.’’ 

Vrijwilligers

Om de energiekosten maakt het museum zich nog weinig zorgen. ‘’Gelukkig hebben we voor de energiecrisis een vast contract weten af te sluiten tot juni 2024’’, zegt Rozendaal. ‘’Naast dat proberen we natuurlijk zoveel mogelijk de kachel uit te houden en doen we de administratie allemaal op twee dagen in de week, zodat het pand niet vaker verwarmd hoeft te worden.’’ Anders dan bij veel andere musea en verenigingen is het vrijwilligersbestand van Oosterscheldemuseum niet geslonken. ‘’We hebben gelukkig het aantal vrijwilligers op pijl weten te houden in de coronaperiode’’, zegt de voorzitter. ‘’We hebben een fijne groep vrijwilligers die allemaal erg gemotiveerd zijn en graag meepraten. Besluiten worden bij ons niet door een bestuur gemaakt, maar gewoon in de groep besproken. We zijn alle vrijwilligers dan ook dankbaar, want zonder hen hadden we nooit zo’n mooi bezoekersaantal kunnen behalen!’’

Meer uit Reimerswaal

Optreden bij Zonnebloem Goes-Kapelle

KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.

2 uur geleden
Toch Sinterklaas in Yerseke, alternatieve intocht verloopt rustig

YERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.

4 uur geleden
Zondag 16 november intocht Sint in Hansweert

HANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers. 

2 dagen geleden
Krabbendijke krijgt park en pumptrack

Krabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.

2 dagen geleden
Yerseke maakt zich op voor sinterklaasprotest

YERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.

2 dagen geleden
Nova Melodica viert 55-jarig jubileum

KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer. 

3 dagen geleden
Dirk en Jeanette delen hun huis met honderden vogels

Waarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.

3 dagen geleden