Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbegrip bij fans Feyenoord om gedrag hooligans in Berlijn

Onbegrip bij fans Feyenoord om gedrag hooligans in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De supporters van Feyenoord die naar Berlijn zijn gekomen om hun club donderdagavond aan te moedigen in de Europese wedstrijd tegen 1. FC Union Berlin, kunnen maar weinig begrip opbrengen voor het gedrag van de tientallen hooligans die zijn aangehouden door de politie. Ze vrezen vooral dat ze hun club in de toekomst niet meer kunnen aanmoedigen bij Europese uitwedstrijden.

"Straks moeten we weer thuis blijven omdat die gasten zo nodig weer rotzooi moeten trappen", zegt een supporter op een plein in de koude en kletsnatte Duitse hoofdstad. Daar drinken de fans zich, onder toeziend oog van de politie, in voor de ontmoeting met Union Berlin in het Olympiastadion. Een ander lid van de groep vraagt zich moedeloos af of de gearresteerden wel fan zijn van Feyenoord. "Zoiets doe je toch niet?"

Vanwege de kou en aanhoudende regen vinden vooral de warme dranken in de vroege middag gretig aftrek. Af en toe zijn clubliederen te horen, maar het lijkt erop dat veel Rotterdamse supporters vooralsnog ergens binnen een warm heenkomen hebben gezocht.

De Berlijnse politie heeft woensdag en donderdag 58 Nederlanders en dertien Duitsers aangehouden op verdenking van onder meer verboden wapenbezit en voorbereiding van mogelijke geweldpleging. Ook zitten twee mannen vast voor het spuiten van Feyenoord-graffiti op een deel van de voormalige Berlijnse Muur. De Duitse politie wil dat de aangehouden personen zeker tot na de wedstrijd blijven vastzitten.

Fans van Feyenoord wordt aangeraden om met de metro naar het Olympiastadion te reizen. Ze zullen bij aankomst gecontroleerd worden op hun coronabewijs en entreekaart. Zeker 5200 fans van de Rotterdamse club hebben een kaartje gekocht voor het duel in de Conference League.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

11 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

13 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

16 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

17 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

17 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

18 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

18 uur geleden