Onbegrip bij fans Feyenoord om gedrag hooligans in Berlijn
BERLIJN (ANP) - De supporters van Feyenoord die naar Berlijn zijn gekomen om hun club donderdagavond aan te moedigen in de Europese wedstrijd tegen 1. FC Union Berlin, kunnen maar weinig begrip opbrengen voor het gedrag van de tientallen hooligans die zijn aangehouden door de politie. Ze vrezen vooral dat ze hun club in de toekomst niet meer kunnen aanmoedigen bij Europese uitwedstrijden.
"Straks moeten we weer thuis blijven omdat die gasten zo nodig weer rotzooi moeten trappen", zegt een supporter op een plein in de koude en kletsnatte Duitse hoofdstad. Daar drinken de fans zich, onder toeziend oog van de politie, in voor de ontmoeting met Union Berlin in het Olympiastadion. Een ander lid van de groep vraagt zich moedeloos af of de gearresteerden wel fan zijn van Feyenoord. "Zoiets doe je toch niet?"
Vanwege de kou en aanhoudende regen vinden vooral de warme dranken in de vroege middag gretig aftrek. Af en toe zijn clubliederen te horen, maar het lijkt erop dat veel Rotterdamse supporters vooralsnog ergens binnen een warm heenkomen hebben gezocht.
De Berlijnse politie heeft woensdag en donderdag 58 Nederlanders en dertien Duitsers aangehouden op verdenking van onder meer verboden wapenbezit en voorbereiding van mogelijke geweldpleging. Ook zitten twee mannen vast voor het spuiten van Feyenoord-graffiti op een deel van de voormalige Berlijnse Muur. De Duitse politie wil dat de aangehouden personen zeker tot na de wedstrijd blijven vastzitten.
Fans van Feyenoord wordt aangeraden om met de metro naar het Olympiastadion te reizen. Ze zullen bij aankomst gecontroleerd worden op hun coronabewijs en entreekaart. Zeker 5200 fans van de Rotterdamse club hebben een kaartje gekocht voor het duel in de Conference League.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
7 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
8 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
15 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
18 uur geleden