Omzetspurt reisbranche in 2022 na dramatisch coronajaar 2021
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisbranche zag de omzet in het vierde kwartaal van vorig jaar met 37 procent omhoog gaan. In heel 2022 schoot de omzet zelfs met ruim 74 procent omhoog, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2021 waren de inkomsten van bedrijven in de reissector echter bijzonder laag als gevolg van strenge coronamaatregelen van de overheid.
Bedrijven in heel de zakelijke dienstverlening in Nederland zagen hun gemiddelde omzet in het vierde kwartaal met 13 procent stijgen. In heel 2022 bedroeg de groei ruim 18 procent. "Alle branches binnen de zakelijke dienstverlening zetten in 2022 meer om dan in 2021. In alle branches lag de omzet ook weer boven het pre-coronaniveau van 2019", aldus het CBS.
Architectenbureaus bleven wat achter met een omzetstijging van 3,1 procent in het vierde kwartaal. Over heel 2022 bedroeg de groei slechts 1,2 procent.
Het statistiekbureau stelt ook vast dat het ondernemersvertrouwen in de zakelijke dienstverlening aan het begin van het eerste kwartaal van dit jaar is toegenomen tot 8,7, aanzienlijk hoger dan in het voorgaande kwartaal. "De afname van het vertrouwen in de tweede helft van 2022 heeft niet doorgezet in het eerste kwartaal", constateert het CBS. Het ondernemersvertrouwen geeft de stemming van het Nederlandse niet-financiële bedrijfsleven weer.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag licht op na het zware koersverlies een dag eerder. Heijmans werd hoger gezet na goed ontvangen jaarresultaten van de bouwer. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Applied Materials.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft zijn winst vorig jaar flink opgevoerd. Dat is echter vooral te danken aan incidentele posten. Volgens topman Roland Boekhout zit het financiële concern, dat voorheen bekendstond als de Volksbank, nog altijd in een overgangsfase. Hij verwacht later dit jaar klaar te zijn met de grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. In de loop van 2027 wil de staatsbank ook dossiers als anti-witwascontroles en risicobeheer volledig op orde hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
2 uur geleden