Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
De omzet daalde in 2025 met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder tot 80,8 miljard euro. De verkopen in de wijn- en sterkedrankendivisie, waar Moët en Hennessy onder vallen, daalden het hardst, met 9 procent. Ook bij de belangrijkste mode- en lederwarentak, goed voor 37,8 miljard euro, gingen de verkopen omlaag. Onder de streep bleef er 10,9 miljard euro over, 13 procent minder dan in het voorgaande jaar.
In het laatste kwartaal van 2025 daalde de omzet met 5,1 procent. LVMH meldt dat de verkopen in de Verenigde Staten in de tweede helft van vorig jaar wel groeiden, dankzij een aanhoudende stevige vraag. In Europa ging het minder.
De horloge- en sieradentak van LVMH daalde over het hele jaar het minst. In vergelijking met 2024 ging de omzet met 1 procent omlaag tot 10,5 miljard euro. Dat deze producten het beter doen, is ook te zien bij andere bedrijven in de luxesector. Zo boekte Cartier-eigenaar Richemont in het laatste kwartaal van 2025 nog een recordomzet. Consumenten kiezen in onzekere tijden eerder voor gouden sieraden dan voor andere luxeproducten, zoals dure tassen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
16 uur geleden