Omzet detailhandel hoger door stijgende prijzen en meer verkopen
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met bijna 4 procent toegenomen vergeleken met een jaar eerder. Winkeliers zagen het aantal verkochte producten gemiddeld met 3,1 procent stijgen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers.
De omzetstijging kwam door hogere prijzen en voor het tweede kwartaal op rij ook door meer verkopen. Daarvoor zagen winkeliers meerdere kwartalen op rij de opbrengsten omhooggaan, maar dat was alleen door prijsstijgingen.
Online steeg de omzet met 3,8 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Winkels die alleen via het internet verkopen zagen hun opbrengsten in het eerste kwartaal met ruim 5 procent stijgen.
Non-foodsector
Volgens het CBS ging in de non-foodsector, dus winkels waar geen levens- en genotmiddelen worden verkocht, de omzet met 4,5 procent omhoog. Er werd ook 4,8 procent meer verkocht, vooral door drogisterijen, kledingwinkels en winkels in schoenen en lederwaren. Winkels in consumentenelektronica, meubels en verlichting hebben minder omgezet.
Supermarkten en speciaalzaken, zoals kaaswinkels en slagerijen, zetten beide meer om. Voor supermarkten gold wel dat ze 0,3 procent minder verkochten. Speciaalzaken verkochten juist meer, de toename was 1,3 procent.
In het eerste kwartaal zijn 98 bedrijven in de detailhandel failliet verklaard. Dat is een toename van 14 procent ten opzichte van een jaar eerder, maar vergeleken met alle bedrijven nam het aantal faillissementen in de detailhandel minder sterk toe.
Meer uit Financieel
ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiële waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Zwitserse grondstoffenhandelaar Gunvor ziet ervan af om buitenlandse bezittingen van de Russische olieproducent Lukoil te kopen, nadat het Amerikaanse ministerie van Financiën zich op X tegen de deal had verzet.
2 uur geleden