Omwonenden Schiphol aan Visser: minder lawaai, of naar de rechter
AALSMEER (ANP) - Omwonenden van Schiphol eisen dat demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Barbara Visser het luchtvaartlawaai fors terugbrengt. Ze doen dat in een zogenoemde sommatiebrief. Voldoet Visser niet aan hun eisen, dan stappen ze naar de civiele rechter.
De brief is verstuurd door de Stichting Recht op Bescherming Vliegtuighinder (RBV). Deze stichting is ruim een jaar geleden voor en door omwonenden opgericht. Volgens de stichting ondervinden op dit moment meer dan 200.000 omwonenden ernstige hinder van het luchtvaartlawaai. "Toch wil de luchtvaartminister Schiphol nog veel verder laten groeien, om te beginnen met nog eens 40.000 vliegbewegingen bovenop de 500.000, die in het huidige stelsel zijn toegestaan. Dat is desastreus voor het woongenot en de gezondheid van de omwonenden", aldus RBV.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft een advies afgegeven over hoe groot de blootstelling aan geluid dat afkomstig is van de luchtvaart maximaal zou moeten zijn. Volgens RBV wonen rond Schiphol 1,4 miljoen mensen die worden blootgesteld aan aanzienlijk hogere geluidsniveaus. "De minister moet zich houden aan de normen die de WHO heeft geadviseerd en moet zorgen dat de individuele bewoner niet wordt blootgesteld aan een geluidsbelasting die hoger is", aldus de stichting. Doet de minister dat niet, dan wil RBV de zaak voorleggen aan de civiele rechter.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
15 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
18 uur geleden