Omwonenden Schiphol aan Visser: minder lawaai, of naar de rechter
AALSMEER (ANP) - Omwonenden van Schiphol eisen dat demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Barbara Visser het luchtvaartlawaai fors terugbrengt. Ze doen dat in een zogenoemde sommatiebrief. Voldoet Visser niet aan hun eisen, dan stappen ze naar de civiele rechter.
De brief is verstuurd door de Stichting Recht op Bescherming Vliegtuighinder (RBV). Deze stichting is ruim een jaar geleden voor en door omwonenden opgericht. Volgens de stichting ondervinden op dit moment meer dan 200.000 omwonenden ernstige hinder van het luchtvaartlawaai. "Toch wil de luchtvaartminister Schiphol nog veel verder laten groeien, om te beginnen met nog eens 40.000 vliegbewegingen bovenop de 500.000, die in het huidige stelsel zijn toegestaan. Dat is desastreus voor het woongenot en de gezondheid van de omwonenden", aldus RBV.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft een advies afgegeven over hoe groot de blootstelling aan geluid dat afkomstig is van de luchtvaart maximaal zou moeten zijn. Volgens RBV wonen rond Schiphol 1,4 miljoen mensen die worden blootgesteld aan aanzienlijk hogere geluidsniveaus. "De minister moet zich houden aan de normen die de WHO heeft geadviseerd en moet zorgen dat de individuele bewoner niet wordt blootgesteld aan een geluidsbelasting die hoger is", aldus de stichting. Doet de minister dat niet, dan wil RBV de zaak voorleggen aan de civiele rechter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
10 uur geleden